ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی - رواق بزرگ حرم کاظمین میزان

عضو هیئت امنای ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی گفت : با ساخت رواق بزرگ حرم کاظمین، میزان ماندگاری زائر افزایش خواهد یافت.


به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان طرقبه، محمد صابری فر در جمع اعضای ستاد بخش طرقبه اظهار داشت : در اکثر اوقات بعد از اسلام همیشه دشمنان اهل بیت (ع) حکمرانان عراق بوده اند و خدا را شکر که در چند سال گذشته حکومت عراق بدست شیعیان افتاده است و ما توفیق این را داریم در راه زیارت و بازسازی عتبات قدم برداریم.
عضو هیئت امنای ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی خاطر نشان کرد : بازسازی عتبات عالیات باعث تحکیم وحدت میان دو ملت ایران و عراق شده است و ورود زائران به عراق و بالعکس فرصت ای اقتصادی بسیاری را به وجود آورده است.
صابری فر افزود : موضوع بازسازی عتبات و حرمین مطهر در سرزمین عراق، برای مردم متدین ما بسیار حائز اهمیت است و این موضوع در شهرهای کوچک بسیار پر رنگ تر بوده است و کمک های چشمگیری به ستاد شده است.
وی در ادامه با اشاره به رفتار پسندیده پاپ در سالروز اربعین گفت : حرکت مردم در اربعین امسال باعث شد رهبر مسیحیان به دلیل احترام به مقدسات شیعه در سال جدید میلادی ابراز شادی نکند.
عضو هیئت امنای ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی تصریح کرد : دشمنان همه انرژی خود را برای نابودی تفکر شیعه جمع کرده اند و وظیفه ماست که در این مسیر نقش خود را به درستی اعمال نماییم.
وی در پایان افزود : باید با ساخت رواق بزرگ حرم کاظمین، میزان ماندگاری زائر و زیر ساخت های مورد نیاز آن را افزایش دهیم و در این بین مردم متدین طرقبه می توانند همچون گذشته نقش بسزایی در بازسازی عتبات داشته باشند.
در پایان اعضای ستاد بازسازی عتبات بخش طرقبه گزارش مختصری از فعالیت ها و برنامه های بخش طرقبه بیان نمودند.