ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی - درب باب الراس حرم حضرت ابوا

درب حرم حضرت ابوالفضل (ع) طی مراسم باشکوهی با حضور مسئولین و مقاماتی از ایران و عراق و تولیت حرم حضرت عباس (ع) رونمایی شد.


به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی، این مراسم با حضور اقشار مختلف مردم، خانواده های شهدا، مسئولین استان مرکزی و مسئولان ستاد ساوه برگزار شد.
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مرکزی در این مراسم روند ساخت درب باب الراس را تشریح کرد.
زندیه وکیلی با بیان اینکه در ساخت این درب از انواع هنرهای ایرانی اسلامی از جمله خاتم کاری، معرق کاری، مینا کاری و طلا کاری بکار رفته عنوان کرد: این اثر یک تبلور هنر اسلامی است.
وی ساخت این درب را بعد از ساخت ضریح حضرت ابراهیم ( ع ) در استان مرکزی که در سال گذشته به پایان رسید را دومین هدیه مردم این مرز و بوم به آستان مقدس اهل بیت (ع) دانست و افزود: در ساخت این درب بیش از 3 کیلو گرم طلا، 720 کیلو مس که عینا از نذورات مردم این شهرستان بوده، استفاده شده است.
حاج علی صفار معاون تولیت حرم مطهر حضرت ابوالفضل (ع) نیز از دیگر سخنرانان این مراسم بود که از هنرمندان و همت مردم ساوه و زندیه برای ساخت این درب تشکر و قدر دانی کرد.
وی با بیان اینکه از سرزمین کربلا به ایران آمده است گفت: ساخت درب باب الراس از هدایای بی نظیر شیعیان به آستان مقدس حضرت ابوالفضل عباس (ع) است.
در ادامه این مراسم که با اجرای شبیه خوانی، مداحی و پخش مستندی از تلاش هنرمندان همراه بود، در فضایی معنوی و سرشار از عشق مردم به اهل بیت (ع) از این درب مطهر رونمایی شد.
لازم به ذکر است، درب علمدار کربلا به مدت یک هفته برای بازدید عموم در مصلی امام علی (ع) در شهر ساوه به نمایش گذاشته شده است.