ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی - رئیس ستاد بازسازی عتبات خرا

خبرگزاری تسنیم: رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی گفت: باید بتوانیم از ظرفیت‌های عظیم فرهنگیان در راستای بازسازی عتبات عالیات استفاده کنیم.


به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، جعفر دهنوی ظهر امروز به همراه تعدادی از معاونان این ستاد با مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی دیدار کرد.

دهنوی در این دیدار تلاش و کوشش در راه اهل بیت(ع) را ره توشه آخرت خواند و استفاده از ظرفیت فرهنگیان و دانش آموزان خراسان رضوی درمسیر معنوی بازسازی عتبات عالیات را بسیار موثر عنوان کرد.

وی همچنین به فعالیت‌های ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان اشاره کرد و طلاکاری سه ایوان باب القبله، باب المراد و باب قریش را با تعهد تامین ۱۶ هزار خشت طلا از سوی خراسان رضوی از مهم‌ترین پروژه‌های مستقل خراسان رضوی عنوان کرد.

دهنوی همچنین از کمک یک میلیارد و ۵۳۰ میلیونی مردم ولایتمدار خراسان رضوی در سال جاری خبر داد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی نیز در این دیدار از تلاش‌های انجام شده در راستای بازسازی عتبات عالیات قدردانی کرد و گفت: فرهنگیان خراسان رضوی، امسال با شرکت داوطلبانه در طرح کمک به بازسازی عتبات عالیات به صورت کسر از حقوق خویش تاکنون حدود ۲۰۰ میلیون تومان به این امر معنوی اختصاص داده‌اند.

سیدجواد حسینی تمسک به کتاب خدا و اهل بیت عصمت و طهارت را راه نجات خوانده و شرکت در امور مذهبی را سبب کسب منفعت ابتدا برای خود فرد و سپس جامعه عنوان کرد.

وی افزود: فرهنگیان خراسان رضوی در یک و نیم سال گذشته به جز حقوق ثابت دریافتی دیگری نداشته‌اند و تنها به واسطه عشق و ارادت عمیق به خاندان عصمت و طهارت بخشی از حقوق ثابت خود را به این امر خیر اختصاص داده اند.

رئیس اداره مشارکت‌های مردمی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی نیز در این جلسه به برگزاری ۹ جلسه مشترک با ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی اشاره کرد و توزیع بیش از۶۵۰ هزار پاکت در سطح نواحی مشهد مقدس و ادارات، نواحی و شهرستان‌های خراسان رضوی را از مهم‌ترین برنامه‌های این اداره در جهت جذب حداکثری کمک‌های دانش آموزی خواند.

محسن ازغندی با بیان این مطلب که فرهنگیان خراسان رضوی امسال به طور متوسط حدود ۲۰ میلیون تومان به بازسازی عتبات عالیات کمک کرده اند خواستار پویایی هرچه بیشتر در بخش دانش آموزی شد.