ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی - بررسي راه‌هاي توسعه عتبات مقدسه عراق

منابع عراقي از بررسي راههاي توسعه مراقد ديني و عتبات مقدسه عراق در راستاي خدمات رساني بهتر به زائران خبر دادند.

به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی، طارق الخيكاني وزير مسكن و بازسازي و امور شهرداري هاي عراق در د

بر اساس گزارش الفرات، در بيانيه وزارت بازسازي عراق آمده است الخيكاني، شيخ سامي المسعودي معاون رئيس اداره اوقاف شيعه و شيخ ستار المرشدي توليت آستان مقدس عسكري را به حضور پذيرفت كه طي آن طرحها و برنامه هاي آينده براي توسعه مراقد و مزارات ديني در راستاي خدمت به زائران مورد بررسي قرار گرفت.

در اين بيانيه آمده است به تمام ادارات شهرداري وابسته به وزارت مسكن، بازسازي و شهرداري ها دستور داده شده است اقداماتي را براي نظافت و درختكاري مراقد و مزارات ديني كه نياز به اهتمام و توجه بشتر دارد انجام دهند تا يك صحنه شايسته در برابر زائران ايجاد شود.

وزير مسكن و بازسازي عراق اعلام كرده است درباره برگزاري دوره هاي آموزشي براي بخش هاي مهندسي تابع اداره اوقاف شيعه و عتبات مقدسه در مركز ملي مشاوره هاي مهندسي وابسته به وزارت مسكن توافق به دست آمده است.

خدمت رساني بيش از 1500موكب و هيئت خدماتي در كربلاي معلي به زائران حسيني

خبر ديگر اينكه بخش شعائر و موكب ها و هيئت هاي حسيني آستان هاي مقدس حسيني و عباسي از خدمت رساني بيش از 1500 موكب و هيئت خدماتي در دهه اول محرم الحرام به زائران حسيني خبر داده است.

منبع : خبرگزاری حج