كتابخانه سيار عتبات عاليات كه كاملا سبك طراحي شده و در يك كيف جا گرفته، حاوي ۳۰ عنوان كتاب در موضوعات مختلفي همچون فيلم‌، سريال‌، سخنراني و مستندهاي مرتبط با عتبات است.


به گزارش خبرگزاری عتبات، مسعود حاجي ابراهيمي، مدير برنامه و محصولات فرهنگي معاونت فرهنگي بعثه مقام معظم رهبري از اجراي آزمايشي كتابخانه سيار عتبات عاليات خبر داد و گفت: اين كتابخانه كه براي ارتقاي سطح معرفتي زائران كاروان‌هاي زميني عتبات طراحي شده است از طريق شركت‌هاي زيارتي در اختيار مديران راهنماي كاروان‌ها قرار مي‌گيرد و در طول سفر همراه مديران خواهد بود.
وي با اعلام اينكه كتابخانه سيار عتبات عاليات براي تمام سطوح سني از دبستان تا بزرگسال آماده شده است، گفت: اين كتابخانه كه كاملا سبك طراحي شده و در يك كيف جا گرفته است، حاوي ۳۰ عنوان كتاب در موضوعات مختلف، فيلم‌ها، سريال‌ها و مستندهاي مرتبط با عتبات عاليات و سخنراني‌هايي در اين زمينه است.
مدير برنامه و محصولات فرهنگي معاونت فرهنگي بعثه مقام معظم رهبري همچنين افزود: محتواي اين كتابخانه تا حد امكان جيبي و كوتاه است تا براي مطالعه زائران در فرصت‌هاي ميان زيارت‌ها و مراسم‌ها مناسب باشد و قابليت مطالعه در اتوبوس هم داشته باشد؛ اين بسته پس از بازگشت دوباره به شركت زيارتي بازمي‌گردد تا كاروان‌هاي ديگر نيز بتوانند از آن استفاده كنند.
حجت‌الاسلام حاجي ابراهيمي در ادامه تاكيد كرد: زائران عتبات عاليات مي‌توانند هر گونه ابهام يا سوال خود پس از مطالعه اين كتاب‌ها را با روحانيون كاروان‌ها كه مسئولان فرهنگي كاروان هستند در ميان بگذارند تا پاسخ سوالات خود را دريافت كنند.
وي ضمن اشاره به آزمايشي بودن اين طرح گفت: فرم‌هاي نظرسنجي در هر كدام از بسته‌ها قرار گرفته تا نظرات زائران عتبات عاليات دريافت شده و اشكالات احتمالي اين اقدام گسترده فرهنگي رفع شود.
لازم به ذكر است بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوي مديريت برنامه و محصولات فرهنگي بعثه مقام معظم رهبري، اين طرح به صورت نمونه در چند منطقه اجرا خواهد شد و هم‌اكنون ۱۰۰ كاروان عتبات عاليات از اين كتابخانه همراه استفاده خواهند كرد كه اين تعداد تا پايان امسال به ۲۰۰۰ كاروان خواهد رسيد.