معاون عتبات عالیات مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر از اعزام آخرین گروه پزشکی هلال احمر برای خدمات رسانی به زائران ایرانی نوروز 93 به عتبات عالیات عراق خبر داد.


به گزارش خبرگزاری عتبات، «علی حیدری» افزود: هر ساله در فصل بهار و موسم تعطیلات نوروزی، علاقه مندان زیادی عازم سفر معنوی عتبات عالیات و زیارت بارگاه ملکوتی امام سوم شیعیان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) می شوند، که بر این اساس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر طبق روال هر سال تمهیدات ویژه ای برای این ایام تدارک می بیند.
وی ادامه داد: روز گذشته(دوشنبه) و در راستای برنامه های ماهانه اعزام گروه های پزشکی به عتبات عالیات، یک گروه 47 نفره از پزشکان این مرکز عازم عراق شدند.
این مقام مسوول در مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر گفت: این گروه شامل 27 پزشک خانم و آقا، 16 پرستار خانم، دو کارشناس بهداشت محیط و دو کارشناس آزمایشگاه که به مدت یک ماه، خدمات بهداشتی و درمانی به زائرین اباعبداله الحسین(ع) ارائه خواهند کرد.
حیدری همچنین درمورد نظارت های بهداشتی کارشناسان بهداشت این مرکز گفت: با توجه به ایام نوروز و استقبال از سفرهای زیارتی بویژه عتبات در این ایام، گروه بهداشت محیط اعزامی را مکلف کرده ایم که با دقت و وسواس خاصی تمامی مراکز اقامتی زائرین را پایش کرده و نظارت دقیق و مستمری بر نحوه طبخ و توزیع غذا و نیز رعایت مسایل بهداشتی در هتل های عراق داشته باشند تا زائرین عزیز ایرانی با خاطری آسوده در مدت حضور خود، فقط به زیارت و بهره مندی معنوی بیاندیشند.
وی افزود: با توجه به تاکید رییسان سازمان حج و زیارت، جمعیت هلال احمر و مرکز پزشکی حج و زیارت بر ارائه بهترین خدمات به زائرین حرم حسینی(ع)، امید آن داریم بتوانیم در راستای اهداف تعیین شده به میهمانان سرور و سالار شهیدان خدمات شایسته ای ارائه کنیم.