رئیس ستاد عتبات عالیات استان اردبیل گفت: کمک های مردم حسینی و عاشق ابوالفضل (ع) اردبیل به عنوان دارالارشاد برای بازسازی عتبات عالیات در عراق شایسته و در شأن این شکوه و عظمت نیست.


به گزارش خبرگزاری عتبات، اسفندیار هوشیار اظهار داشت: اردبیل از دیرباز با هویت شیعی و عشق و ارادت به ساحت حضرت سیدالشهدا (ع) و قمر بنی هاشم ابوالفضل العباس (ع) شناخته شده و در ردیف استان های ممتاز دوستدار اهل بیت (ع) قرار دارد.
وی تصریح کرد: با شکل گیری ستاد بازسازی عتبات عالیات از سال 84 در استان اردبیل نیز اقداماتی زیر نظر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل، استاندار اردبیل و فرمانده سپاه آغاز شده اما این فعالیت ها و کمک های انجام شده به هیچ وجه قابل قبول و در شأن شهر دارالارشاد اردبیل نیست.
هوشیار در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: بعد از فروپاشی رژیم بعث در عراق ستاد بازسازی عتبات عالیات فعالیت خود را با جدیت دنبال کرده به طوری که کلیه عتبات عالیات عراق که نیاز به عمران و بهسازی دارند در دست ایرانی هاست و مهندسان فنی و عمرانی تلاش می کنند تا این فضاها را به بهترین مکان معنوی تبدیل کنند.
این مسئول اضافه کرد: ما سعی داریم در سال آینده با انتخاب نمایندگان شهرستانی که امین بوده و از طرف امام جمعه، فرماندار و فرمانده سپاه شهرستان ها تعیین و معرفی ...