از پيرمرد نود ساله اي كه حتي تاكنون به شهر مقدس قم مشرف نشده تا كودك ۵۰ روزه اي كه زائر اين كاروان است و حضور ۴۰۰ نفر از زائران اين كاروان كه براي بار اول است به كربلا مشرف مي‌شوند، جلوه‌هاي زيبايي را به نمايش گذاشته اند.


به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج به كربلاي معلا، در آخرين روزهاي سال ۹۲ خيابان‌هاي كربلا شاهد حضور كارواني ۶۰۰ نفره از يكي از روستاهاي ايران بود.
اهالي اين روستا كه همگي به صورت دسته جمعي و در قالب يك كاروان به سرزمين عشق مشرف شده اند، جلوه هايي زيبا از عشق به اباعبدالله را در اين سفر معنوي پديدار كردند و با راه اندازي دسته‌هاي باشكوه عزاداري در بين الحرمين، طعم شيرين زيارت را چشيدند. آنها از روستاي بهار در مشهد اردهال -كه به كربلاي ايران معروف است- مشرف شده اند و با اين حضور معنوي سفري از كربلا به كربلا را رقم زده اند.
اين تشرف دسته جمعي كه خلوص را مي‌توان در چشمهاي فرد فرد زائرانش ديد، ماجراي جالبي نيز دارد زيرا تمام هزينه اين سفر را يك پدر و پسر تقبل كرده اند. علي اكبر رحيمي در اين باره به خبرنگار حج مي‌گويد: شب چهارم محرم همگي در هيات جوانان حضرت ابوالفضل روستاي مان حضور داشتيم كه مداح هيات، خطاب به علمدار كربلا گفت: «يا قمر بني هاشم! به دو دست بريده ات قسمت ميدهم كه عنايتي كنيد تا اين هيات بر كربلا مشرف شود و در بين الحرمين، به ارباب كربلا حضرت اباعبدالله عرض ادب كنيم.» من هم همان جا دلم شكست و نيت كردم كه سفر تمام هيات به عتبات را تقبل كنم كه شكر خداي متعال اين سفر محقق شد و الان روستا خالي از سكنه است.
وي از برنامه‌هاي معنوي و عزاداري كه در حين سفر به ويژه در صحن امير المومنين، بين الحرمين و خيمه گاه حسيني داشته اند ابراز خرسندي مي‌كند و مي‌گويد: در اين سفر، پرچم حرم اباعبدالله و حرم حضرت عباس را به عنوان هديه به هيات دادند و من بعد از ۳۶ سال نوكري در درگاه حسيني، به آرزويم رسيدم.
داود رحيمي فرزند حاج علي اكبر هم كه در كارها و پشتيباني از سفر به پدر كمك مي‌كند از تاثيرات بالاي معنوي بر روي زائران به ويژه جوانان برايمان مي‌گويد و معتقد است: اين سفر بر روي استحكام اعتقادي جوانان و انسجام آنها تاثير بسيار بالايي داشته است.
ميثم آقابيگي مجري و تهيه كننده صداوسيما نيز كه به همراه دوستانه رسانه اي اش، جلوه هايي از اين سفر معنوي را ثبت مي‌كند مي‌گويد: از اين حركت، مستندهايي با نگاه‌هاي مختلف توليد مي‌شود. البته لحظه لحظه اين سفر، بديع بوده و قابل وصف نيست. از پيرمرد نود ساله اي كه حتي تاكنون به شهر مقدس قم مشرف نشده تا كودك ۵۰ روزه اي كه زائر اين كاروان است و حضور ۴۰۰ نفر از زائران اين كاروان كه براي بار اول است به كربلا مشرف مي‌شوند، جلوه‌هاي زيبايي را به نمايش گذاشته اند.
اما حجت الاسلام رحيمي از اهالي بومي اين روستا و روحاني حاضر در كاروان هم حرفهاي شنيدني براي ما دارد: قريب به ۶۰ زوج جوان در اين سفر داريم و الفت ويژه اي در اين سفر بين زائران صورت گرفته است. بعضي از زائران، مشكل دادگاهي داشتند و در اين سفر، اصلاح ذات بين داشتيم و مشكل شان حل شد از همين رو هم از بعد فرهنگي و معنوي و هم از بعد اجتماعي اثرات ماندگاري داشت كه باقيات صالحات براي خيرين اين سفر خواهد بود.