ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی - کمک 3هزار میلیارد ریالی ایرانی‌ها به بازسازی اعتاب مقدسه

جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات در مراسم معارفه رئیس جدید ستاد بازسازی عتبات استان سمنان از کمک 3هزارمیلیاردی ایرانی‌ها به بازسازی اعتاب مقدسه خبر داد.


به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی، با حکم حسن پلارک، رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات، حلوایی به‌عنوان رئیس ستاد سمنان منصوب شد.

براساس این گزارش، مسعود شوشتری جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور در مراسم تودیع و معارفه رئوسای قدیم و جدید ستاد بازسازی عتبات سمنان گفت: نیکوکاران ایرانی در 10 سال گذشته سه هزار میلیارد ریال برای بازسازی عتبات عالیات کمک کرده اند.

شوشتری افزود: در این مدت 180 طرح بازسازی در عتبات عالیات عراق اجرایی شده است.

وی اظهار امیدواری کرد علاوه بر اعزام نیروهای متخصص بنا، نجار، طلا و نقره کار، کاشی کار و مهندسان سازه بتنی و فلزی از ایران به عتبات عالیات، بیش از هزار میلیارد ریال برای کمک به بازسازی حرم ائمه اطهار در عراق جمع آوری شود.

وی اظهار داشت: در زمان حاضر با مشارکت نیکوکاران ایرانی پنج طرح عمرانی در عتبات عالیات در حال اجراست.

وی بازسازی صحن حضرت زهرا(س) در نجف اشرف و بیمارستان امام سجاد(ع) در کربلای معلی را از مهم ترین این طرح‌ها اعلام و اضافه کرد: بیمارستان امام زین العابدین(امام سجاد) در کربلا به طور کامل با مشارکت نیکوکاران ایرانی ساخته و تجهیز شده است.

شوشتری خاطرنشان کرد: بخشی از صحن حضرت زهرا (س) در نجف اشرف به بهره برداری رسیده است.همچنین صحن عقیله بنی هاشم در حرم حضرت امام حسین (ع) به وسعت پنج هکتار، طراحی صحن 120 هزار متر مربعی حرم امامین جوادین و توسعه حرم امامین عسکریین را از دیگر طرح های در حال اجرا برشمرد.

گفتنی است در انتهای این مراسم صمیمی، حکم ریاست عتبات عالیات استان سمنان توسط آیت الله شاهچراغی به آقای حلوایی داده و از زحمات انصاری رئیس پیشین ستاد بازسازی عتبات عالیات سمنان تجلیل شد.