ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی - آغاز ساخت صحن امام رضا‌(ع) د

عملیات اجرایی احداث صحن امام رضا‌(ع) در حرمین کاظمین به همت ستاد بازسازی عتبات‌عالیات خراسان رضوی از نیمه دوم خرداد سال آینده در کشور عراق آغاز می‌شود.


معاون عمرانی استاندار خراسان رضوی در کمیته تخصصی‌فنی ستاد بازسازی عتبات‌عالیات خراسان رضوی که با حضور اعضای این ستاد در سالن جلسات صدا‌و‌سیمای مرکز خراسان رضوی برگزار شد، گفت: این صحن مقدس در قالب طرحی جامع در ۲فاز عمرانی با اعتبار ۱۲میلیارد تومان، با همکاری مهندسان و معماران این استان در کاظمین ساخته می‌شود.
واحدی افزود: جابه‌جایی تأسیسات شهری، طرح جامع تملک اراضی و تخریب محدوده محل احداث صحن امام رضا‌(ع) و ایجاد فضایی مناسب برای عبورومرور مردم و وسایل نقلیه، از مهم‌ترین برنامه‌های اجرایی این طرح است.
وی گفت: مطالعات اولیه این طرح از مدت‌ها پیش آغاز شده است و مطالعات فاز یک ایجاد این صحن مقدس نیز از نیمه دوم اسفند امسال شروع می‌شود.
رئیس ستاد بازسازی عتبات استان خراسان رضوی نیز در این جلسه گفت: مردم متدین این استان از ابتدای امسال تاکنون، ۲‌هزار و ۱۱۸‌گرم طلا را برای بازسازی عتبات به این ستاد اهدا کرده‌اند که ۵۱۰‌گرم آن به احداث صحن امام رضا(ع) در کاظمین اختصاص دارد.
دهنوی افزود: خیران و نیکوکاران می‌توانند با مراجعه به ستادهای عتبات‌عالیات و دفاتر امامان جمعه در سراسر استان، کمک‌های نقدی و غیر‌نقدی خود را برای انجام این اقدام نیکو تحویل دهند.