ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی - آشنایی بیشتر مردم با پروژه‌های ستاد بازسازی عتبات عالیات

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی از معرفی پروژه‌های در دست اجرای این ستاد در عتبات عالیات به مردم در یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن و عترت مشهد خبر داد.


جعفر دهنوی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن و عترت مشهد با اشاره به اینکه تغییرات نمایشگاه امسال سبب شد تا ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی غرفه‌ای با محوریت عترت در این نمایشگاه برپا کند، اظهار کرد: در این نمایشگاه پروژه‌های در دست اجرای این ستاد در شهرهای مختلف عراق بیشتر به مردم معرفی می‌شود تا علاقه‌مندان با شناخت هر پروژه و دریافت شناسه واریزی کمک‌ها و نذورات خود را همچون همیشه به تکمیل این پروژه‌ها اختصاص دهند.

وی افزود: ستاد عتبات عالیات خراسان رضوی نقش عمده‌ای در بازسازی عتبات عالیات عراق بر عهده دارد و با فروپاشی حزب ظالم بعث در عراق، این فرصت پدید آمد تا بازسازی اماکن مقدسه را در دستور کار خود قرار دهد.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی با ابراز خرسندی نسبت به انجام بازسازی عتبات عالیات توسط نذورات و کمک‌های مردم تأکید کرد: کمک‌های مردمی در قالب وجوه نقدی، جواهرات و حضور نیروهای افتخاری در سطوح مختلف فنی بوده و تاکنون توانسته نمایی از ارادت مردم ایران و خراسان رضوی را به نمایش بگذارد.

دهنوی اضافه کرد: این کمک‌های مالی را می‌توان تنها به علت عزیز بودن مرقد امامان (ع) دانست که هیچ ارتباطی به حکومت‌ها ندارد، البته نکته مهم در این بخش این است که دولت‌های ایران و عراق در یک اقدام مشترک و همزیستی مسالمت‌آمیز مبتنی بر باورهای اعتقادی به فراهم آوردن این امر اهتمام دارند که در جای خود قابل‌تقدیر است.

وی اتفاقات رخ‌داده در این ستاد را مبنی بر تکمیل پروژه‌های بازسازی عتبات عالیات، جنبه مردمی دانست و یادآور شد: این امر برخاسته از شور و عشق مردم کشور ماست و به امید عنایت این بزرگواران صورت می‌گیرد که امیدوارم این عرض ارادت‌ها به ثمر نشیند و آثار ارزشمند و یادگارهای امامان معصوم (ع) همچون بارگاه امام رضا (ع) و حضرت معصومه (س) از شکوه و عظمت برخوردار گردد