حجت‌الاسلام بهجتي مسئول دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در کربلا در جلسه روحانيان گفت:زائر عتبات براي تحول به اين سفر آمده است. اين سفر سياحتي نيست و سختي هاي خاص خودش را دارد. همه با اين نيت مي‌آيند كه ائمه را واسطه قرار بدهند تا توفيق توبه و تحول بدست آورند.


به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی ، جلسه روحانيان و مداحان كاروان‌هاي مستقر در كربلا در بعثه مقام معظم رهبري برگزار شد.
حجت‌الاسلام و المسلمين بهجتي مسئول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در كربلا سخنران اين جلسه بود. او گفت: از انجام همين كارهاي فرهنگي در كاروان‌هاي عتبات، سعادت دنيا و آخرتمات تامين مي‌شود. روز خوشي پيغمبر اسلام روزي بود كه با دستان، نگاه و يا زبانش فردي از امتش هدايت مي‌شد.
وي افزود: هدايت افراد بسيار مهم است و اين مساله در سفر پربركت كربلا در دستان شماست. مخاطبان شما كاملا آماده هستند. مي‌شود آنها را نسبت به معارف، احكام و اخلاقيات آشنا كرد. اين سفر فرصت خوبي براي هدايت است. گاهي انسان با يك تذكر متحول مي‌شود. زائر عتبات براي تحول به اين سفر آمده است. اين سفر سياحتي نيست و سختي هاي خاص خودش را دارد. همه با اين نيت مي‌آيند كه ائمه را واسطه قرار بدهند تا توفيق توبه و تحول بدست آورند.
بهجتي تصريح كرد: در اين سفر روضه بخوانيد و مصايب اهل بيت(عليهم‌السلام) را بيان كنيد اما از بيان احكام و مسائل شرعي غافل نشويد. مسائل رايج را بيان كنيد.
وي افزود: رعايت حق‌الناس را به زائران تذكر دهيد. همين حضرت سيدالشهدا(عليه السلام) در شب عاشورا به اصحابش امر كرد كه هركه حق الناس بر گردنش دارد برگردد و در معركه نماند.
مسئول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در كربلا گفت: همراهي زائر نكته مهمي است. زائر را تنها نگذاريد. شايد در همين رفت و آمدها كسي مسئله‌اي پرسيد و توانستيم گره‌اي را باز كنيم. زائران را به خوش برخوردي با مردم و زائرانِ كشورهاي ديگر توصيه كنيد.
بهجتي در پايان گفت: وقتي هماهنگي كامل ميان مدير اجرايي كاروان و مدير فرهنگي كاروان-كه شما هستيد- ايجاد شود، آنوقت زائران از سفرشان بهره كامل مي‌برند و حداكثر استفاده را از فيض حضور در اعتاب مقدسه مي‌برند.