ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی - بازسازی اعتاب مقدسه تبلیغات تفرقه افکنانه دشمنان را خنثی کرد

جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات با اشاره به کارکردهای فرهنگی و اعتقادی بازسازی و توسعه اماکن مذهبی گفت: اقدامات این ستاد در اعتاب مقدسه عراق و سوریه، تبلیغات سوء و تفرقه افکنانه دشمنان را خنثی کرد


به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی ، مسعود شوشتری در جلسه هم‌اندیشی معاونان فرهنگی ستادهای بازسازی عتبات عالیات استان‌ها گفت: امروز صهیونیست‌ها، دژخیمان کاخ سفید و شجره خبیثه آل سعود و هم پیمانان آنها هزینه‌های هنگفتی را صرف اقدامات تفرقه افکنانه در جهت چندپارگی جهان اسلام می‌کنند.

وی افزود: آنها با برافروختن شعله‌های تفرقه بین شیعه و سنی به‌دنبال نابودی «اسلام ناب محمدی(ص)» هستند که انقلاب اسلامی درخشان‌ترین تبلور آن در هزاره کنونی است.

شوشتری با اشاره به نقش برپایی مراسم اربعین حسینی در تحکیم وحدت جهان اسلام گفت: برخی از علما و مراجع تاکید می‌کنند که برای بازسازی عتبات و برپایی اربعین حسینی حتی قرض گرفتن نیز اشکال ندارد.

وی ادامه داد: چند سال پیش، وهابیت خبیث با صرف هزینه‌های بسیار در برخی مناطق و استان‌های مرزی کشور در صدد ایجاد تفرقه بود اما تمام توطئه‌های آنها با گذر کاروان ضریح سیدالشهدا(ع) از استان‌های در مسیر، خنثی شد.

وی با بیان اینکه یکی از کارکردهای توسعه حرم‌های مطهر، ایجاد زیرساخت های فرهنگی است، تصریح کرد: بقاع متبرکه و قبور ائمه اطهار علیهم السلام محل تجمع دوستداران خاندان عترت و طهارت و بهترین مراکز ترویج فرهنگ و شعائر اسلام ناب است.  

وی با اشاره به فراگیر شدن استفاده از فناوری‌های نوین ارتباطی و فضای مجازی از معاونان فرهنگی ستادهای بازسازی عتبات عالیات استان‌ها خواست تا برنامه‌ای هدفمند جهت اطلاع رسانی در این عرصه جدید ارتباطی داشته باشند.

در ادامه این جلسه، علیرضا رادان جانشین معاون فرهنگی وروابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور با ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته به تبیین برنامه ارتباطی ستاد بازسازی عتبات عالیات برای برپایی کنگره عظیم اربعین حسینی پرداخت.