ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی - معاون جذب و مشارکت ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور:

باید رویکرد مردمی جذب مشارکت‌ها حفظ و تقویت شود/ کمک‌های مردم به‌طور چشمگیری از همکاری‌های رسمی و اداری بیشتر است


به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی، سومین گردهمایی سراسری رابطان و همیاران خواهر ستاد بازسازی عتبات خراسان رضوی، در محل تالار همایش‌های مجتمع فرهنگی میعاد مشهد و با حضور جمعی از مسئولان کشوری این ستاد برگزار شد. در ابتدای این مراسم، یوسف افضلی، معاون هماهنگی و مشارکت‌های مردمی ستاد بازسازی عتبات عالیات  گفت: تعامل با مدیران کل و اعضای هیات رئیسه ادارات در راستای اطلاع رسانی و فرهنگ‌سازی برای تسهیل ارسال نذورات مردمی به‌عنوان رویکردی اساسی در برنامه‌های سال آینده ستاد بازسازی عتبات عالیات لحاظ می‌شود.

وی افزود: توجه ویژه به بنیان‌های مردمی بازسازی اعتاب مقدسه در دستور کار اصلی معاونت مشارکت‌های مردمی این ستاد قرار دارد.

در ادامه این مراسم، حجت‌الاسلام والمسلمین مرتضی دهشت، استاد حوزه علمیه خراسان در سخنانی با تأکید بر اهمیت حفظ پایه‌های مشارکت مردمی در امر بازسازی اعتاب مقدسه، ابراز کرد: گِل این ملت با محبت اهل بیت(ع) سرشته شده است. افزایش آمار مشارکت‌های مردمی علی‌رغم افزایش مشکلات اقتصادی، معیشتی و بحران‌های زیست‌محیطی همچون خشکسالی و کم‌آبی نشان از این علقه ناگسستی دارد که مردم در شرایط سخت زندگی نیز ارادت خود را به ائمه معصومین(ع) نشان می‌دهند.

وی افزود: شبهات بسیاری درباره چرایی کمک به بازسازی حرمین شریفین مطرح می‌شود که این موضوع، حضور گسترده نیروهای فعال فرهنگی در عرصه‌های پاسخگویی را می‌طلبد تا در عرصه‌های مختلف از جمله فضای مجازی به این شبهات پاسخ دهند.

دهشت اظهار کرد: بازسازی اعتاب مقدسه همچون دفاع از حرم و حمایت از مقاومت اسلامی در لبنان و فلسطین تبدیل به یکی از استراتژی‌های حیاتی جمهوری اسلامی شده است و نمود عملی این اهمیت در جریان اشغال عراق توسط نظامیان آمریکایی و واهمه غیرقابل تصور اشغالگران از مرمت حرمین مشاهده شد.

در ادامه این مراسم، فرناز بیگی، مدیر واحد خواهران ستاد بازسازی عتبات نیز در سخنانی، رویکرد بازسازی حرمین شریفین را مبحثی مستقل از یک بازه زمانی خاص خواند و گفت: به لطف حضور مردم انقلابی استان در میدان دفاع از ارزش‌های اسلامی، شاهد سیل عظیمی از مشارکت‌های مردمی هستیم که البته تقویت این روحیه، همزمان با نمایان شدن نشانه‌های سقوط رژیم آل سعود، نمود مشخص‌تری پیدا می‌کند.

وی عنوان کرد: ان‌شاء‌الله به‌زودی ریشه این تفکر سلفی از دامان جامعه اسلامی قطع می‌شود و خادمان ائمه اطهار(ع)، پایه‌های صحن و سرای باشکوهی را برای پیامبر اسلام(ص) و اهل بیت(ع) مظلوم مدفون در بقیع برقرار می‌کنند.

همچنین در این مراسم عباس قطب‌الدینی، مدیر امور استانهای ستاد بازسازی عتبات عالیات گفت: کشور ما بعد از تحمل سختی‌های بسیار توانسته است تا در عرصه‌های مختلف افتخارآفرینی کند که یکی از این عرصه‌ها، بازسازی عتبات عالیات توسط مردم همیشه در صحنه کشورمان است.

وی افزود: امروز ما افتخار می‌کنیم که مدال نوکری اهل بیت(ع) به گردن ما آویخته شده است تا بتوانیم به این بزرگواران خدمت کنیم.

قطب‌الدین عنوان کرد: در برخی از استان‌ها، ۶۰ تا ۷۰ درصد هزینه‌ها از نذورات مردمی جمع‌آوری می‌شود، بنابراین اگر ما بتوانیم به خوبی فرهنگ‌سازی کنیم، می‌توانیم کارهای مفیدتر را در این حوزه انجام دهیم.

در ادامه این برنامه جعفر دهنوی، مدیر ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی با تقدیر از جایگاه والای شهدای کشورمان، گفت: آرامش امروز، مرهون زحمات شهدا و امام راحل است و در واقع سفره اصلی را برای خدمتگزاری به اهل بیت(ع)، این شهدای والا مقام برای ما گسترانده‌اند که از این بابت باید خداوند را شاکر باشیم.

وی عنوان کرد: ما متعهد شدیم در سال جاری، هشت میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان نذورات و کمک‌های مردمی را بازسازی عتبات عالیات جمع‌آوری کنیم لذا باید تلاش کنیم تا پایان سال به این رقم دست پیدا کنیم.
شایان ذکر است که در انتهای این دیدار از 15 رابط و همیار خواهر که در حوزه جذب مشارکت های مردمی ستاد شهرستان های استان، عملکرد فعال تری داشته اند، تجلیل شد.

انتهای پیام/