همزمان با اتمام پروژه صحن حضرت زهرا (سلام الله علیها) شش هزار مترمربع به فضای کنونی حرم اضافه می‌شود


به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی، مهندس حسن پلارک رئیس ستاد کشور با اشاره به روند پیشرفت پروژه صحن حضرت زهرا (سلام الله علیها) گفت: پیشرفت این پروژه بسیار خوب بوده و یک طبقه از قسمت زیارتی آن در اختیار زائران قرار گرفته و طبقه بالای آن نیز تا عید نوروز به بهره برداری می رسد.

وی ادامه داد: تا خرداد ماه سال آینده بخش زیارتی صحن به طور کامل آماده می شود و بخش غیرزیارتی آن نیز تا پایان سال 96 به اتمام خواهد رسید و با انجام آن، برای عید نوروز تقریبا 6 هزار متر به فضای کنونی حرم اضافه می شود.

پلارک درباره اعتبارات مورد نیاز برای تکمیل پروژه صحن حضرت زهرا (سلام الله علیها) بیان داشت: تا پایان پروژه به 120 تا 130 میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم که البته این میزان تامین اعتبار شده است.

وی در همین زمینه تصریح کرد: صحن حضرت زهرا (سلام الله علیها) بزرگ ترین پروژه مذهبی جهان  اسلام در حال حاضر به شمار می رود و از سوی دیگر در عراق و ایران پروژه عمرانی با این وسعت نداریم که حدود 300 هزار مترمربع زیربنا داشته باشد، البته همه مهندسان،. کارمندان و کارگران این پروژه ایرانی هستند و هم اکنون حدود هزار و 800 نفر از افرادمان در عراق مشغول انجام ابن پروژه هستند.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خاطر نشان کرد: کل مصالح به کار رفته برای ساخت این صحن ایرانی است و به تعبیر آیت الله علم الهدی با ساخت صحن حضرت زهرا (سلام الله علیها) امام علی از شرمندگی حضرت فاطمه (سلام الله علیها) بیرون آمده است.

انتهای پیام/