ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی - جلسه ستاد اربعین با حضور سفیر ایران در کربلا

نخستین جلسه بررسی و هم‌اندیشی برپایی کنگره عظیم اربعین حسینی سال 96 با حضور سفیر ایران در عراق، مسئولان ستاد بازسازی عتبات عالیات و مسئولان عراقی در کربلای معلا برگزار شد


به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی ، ایرج مسجدی سفیر ایران که برای هماهنگی ها جهت اربعین پیش رو در کربلا بسر می برد، در جمع شخصیت ها و بزرگان این استان که به دیدار وی آمده بودند، ضمن تاکید بر توسعه روابط دو کشور گفت امنیت و پیشرفت عراق ، امنیت و پیشرفت ایران است و پیشرفت های ایران نیز در خدمت عراق است.

مسجدی افزود: مرزهای ایران و عراق مرزهای برادری است و هرکس بخواهد این روابط را خدشه دار کند، نه دوست ماست و نه دوست عراق.

وی با اشاره به مشترکات فراوان فرهنگی ، دینی ، تاریخی و جغرافیایی و مرزهای مشترک طولانی، تاکید کرد که ما به هم نیازمندیم و هرچه قدرت عراق افزایش یابد، این برای ما مطلوب است و هرچه قدرت ایران افزایش یابد، این توانایی ها در خدمت عراق خواهد بود.

مسجدی در ارتباط با تعامل و همکاری جهت حل اندک مسائلی میان دو کشور که معمولا میان کشورها وجود دارد ، گفت اراده رهبر معظم انقلاب ، دولت و ملت ایران ، بر بنیان نهادن روابطی قلبی و عمیق با دولت و ملت عراق است.

براساس این گزارش، مسعود شوشتری جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات نیز با اشاره به واگذاری مسئولیت کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه ستاد اربعین به ستاد بازسازی عتبات عالیات و نقش محوری ستاد در قرارگاه اربعین که در خاک عراق فعالیت دارد، گزارشی از اقدامات سال‌های گذشته ارائه کرد.

همچنین سفیر ایران در عراق از طرح توسعه حرم مطهر امام حسین علیه السلام که فاز نخست آن بنام صحن عقیله بنی هاشم(س) در حال اجراست دیدن کرد.