ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی - انتقال نیم ضریح سرداب مقدس عسکریین به سامراء پیش از محرم

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان زنجان با بیان اینکه پیشرفت نیم‌ضریح سرداب مقدس حرم امامین عسکریین علیهم السلام به بیش از 80 درصد رسیده است گفت: این نیم‌ضریح پیش از ماه محرم به سامراء منتقل و نصب خواهد شد.


به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی، ذبیح‌الله بابایی در حاشیه همایش مسؤولان ستادهعای استان و جلسه پشتیبانی پیاده‌روی اربعین حسینی، از برنامه‌ریزی برای نصب نیم‌ضریح سرداب مقدس امامین عسکریین در 6 ماهه نخست سال‌جاری خبر داد و اظهار کرد: ضریح اصلی در سامراء نصب شده و نیم‌ضریح سرداب هم که با همت مردم زنجان در دست ساخت است در سرداب مقدس، طبقه زیر زمین در سمت چپ محل غیبت حضرت ولی عصر (عج) نصب می شود.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان زنجان، عرض و ارتفاع نیم‌ضریح سرداب مقدس امامین عسکریین را 7.5 در چهار متر اعلام و اضافه کرد: در ساخت این نیم‌ضریح بیش از 700 کیلوگرم نقره استفاده شده و برای زیبایی هرچه بیشتر طلا نوشته‌هایی که به زرگری معروف است، کار خواهد شد.

بابایی درصد پیشرفت نیم‌ضریح سرداب مقدس عسکریین را بیش از 80 درصد اعلام و تصریح کرد: این نیم‌ضریح قبل از ماه محرم به سامراء منتقل و نصب خواهد شد.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان زنجان با تاکید بر لزوم فرهنگ سازی در باره نحوه زیارت اربعین حسینی گفت: در این باره سفارش بزرگان دین باید لحاظ شود، تا به آسایش زائران کمک شود.

بابایی اقامت طولانی مدت در عراق و عدم برنامه‌ریزی را از مشکلات عمده در راهپیمایی اربعین حسینی دانست و گفت: این امور نیاز به فرهنگ سازی دارد که باید لحاظ شود.

وی از برنامه‌ریزی برای ساماندهی نذورات مردمی در اربعین حسینی خبر داد و اظهار کرد: این اقدام به صورت کشوری و در راستای کمک به تسهیل امور انجام می‌شود.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان زنجان تاکید کرد: کمک ایران به راهپیمایی اربعین حسینی فقط در راستای همراهی با عراقی‌ انجام می‌شود و به هیچ وجه نباید در این امور خودنمایی انجام شود.