ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی - اتمام ساخت در حرم امامین عسکریین و ورودی سرداب امام زمان (عج)

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان لرستان گفت: کار ساخت در حرمین امامین عسکریین علیهم السلام و ورودی سرداب غیبت امام زمان(عج) به پایان رسید و بیست و یکم خردادماه سالجاری رونمایی خواهد شد


به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی، اصغر حقی پور در نشست خبری با اصحاب رسانه در محل سالن جلسات صدا و سیما مرکز لرستان افزود: مراسم رونمایی از درب ورودی سرداب غیبت امام زمان(عج) روز یک‌شنبه، ۱۶ رمضان ساعت ۱۹ در حسینیه ثارالله سپاه ناحیه خرم‌آباد با حضور مسئولان کشوری پرده‌برداری می‌شود و بعد از ماه رمضان برای زیارت به سایر شهرها برده خواهد شد.

وی ادامه داد: به دلیل وجود نقوش برجسته و معنی دار در این در، نیازمند قلمزن های ماهر بودیم که هشت نفر از هنرمندان اصفهانی برای این کار در نظر گرفته شدند.

وی با اشاره به اینکه پروژه ساخت در حرمین امامین عسکریین و ورودی سرداب غیبت امام زمان (عج) به نام استان لرستان ثبت شده است گفت: عملیات ساخت این در از مهرماه سال 94 آغاز شد و 376 کیلو گرم استیل، 700 کیلو گرم مس، 15 متر مربع شیشه کریستال، 2 کیلو گرم طلا و 102 قطعه میناکاری در ساخت این سردر ها بکار برده شده است.

به گفته وی ستاد بازسازی عتبات و عالیات در لرستان تاکنون 120میلیارد ریال نذورات مردمی(وجوه نقد، طلا، زیور آلات و غیره) جمع آوری و در بازسازی عتبات استفاده شده است.

حرم امامین عسکریین، آرامگاه ابوالحسن علی بن محمد امام دهم و ابو محمد حسن بن علی امام یازدهم شیعیان (معروف به عسکریین) در سامرای عراق است.

همچنین نرجس خاتون، مادر امام زمان (عج) و حکیمه خاتون دختر محمد بن علی التقی (امام نهم شیعیان) و خواهر علی بن محمد (امام دهم شیعیان) نیز در حرم شهر سامرا بخاک سپرده شده‌اند.

سرداب غیبت (محل آغاز غیبت حجت بن الحسن) نیز در ضلع غربی حرم سامرا واقع است.