ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی - احیای شعائر حسینی، احیای دین است

حضرت آیت الله بشیر نجفی از مراجع عظام نجف بر اهمیت احیای شعائر حسینی تاکید کرده و گفت: اعتاب مقدسه بهترین مکان برای تقرب به ‌خداست


به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی به نقل از خبرگزاری «حوزه»، حضرت آیت الله نجفی گفت: مؤمنین باید از زیارت عتبات مقدسه برای قرب بیشتر به خداوند متعال و اصلاح رفتار های روزانه در جامعه استفاده کنند.

وی تاکید کرد: مؤمنین باید از زیارت عتبات مقدس برای ساختن نفس و اصلاح آن، بهبود رفتار های فردی و اجتماعی، تعیین اشتباهات و اصلاح آن بهره ببرند؛ چراکه این اماکن مقدس بهترین مکان برای نزدیکی بیشتر انسان به خداوند و کسب رضایت اوست.

آیت الله بشیر نجفی تاکید کرد: تمسک به اعتقادات و دفاع از آن بخشی از مقابله با دشمنان دین و مذهب است و یکی از موارد ثبات بر عقیده، دفاع از مقدسات است.

وی گفت: مؤمنین باید از موسم های عبادی در زیارت عتبات مقدسه برای تحقق رضایت الهی، تقرب به حضرت سبحان استفاده کنند که این تقرب، رستگاری حقیقی است که هر مؤمنی آن را طلب می کند.

این مرجع عالیقدر افزود: باید خوسته هایتان در زیارت ها متناسب با جایگاه امام(ع) باشد و این عاقلانه نیست که در پیشگاه امام(ع) فقط خواسته های دنیایی را مد نظر قرار دهید، بلکه باید در مرحله اول خواسته شما توفیق نزدیکی به خداوند سبحان باشد سپس خواسته های دیگر تا موجب رستگاری در دنیا و آخرت شود.

معظم له با تاکید بر اینکه خادمین و کارکنان عتبات مقدسه و زیارتگاه ها باید عملشان وسیله باشد و نه هدف، تصریح کرد: عمل نباید به خاطر منافع دنیوی باشد، بلکه با هدف تقرب به خداوند سبحانه و تعالی و صعود در مراتب تقوا باشد؛ چراکه خدمت آنان در این اماکن خالصانه برای خداست.