ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی - بازسازی بقاع متبرکه ائمه اط

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی به همراه حجت الاسلام و المسلمین رجائی خراسانی مدیر موسسه فقهی ائمه اطهار(س) به اتفاق هیات همراه روز گذشته با حضرت آیت ا... سیدان نماینده مرجع عالیقدر جهان تشیع حضرت آیت ا... سیستانی در مشهد مقدس دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار که در دفتر ایشان انجام گرفت، حضرت آیت ا... سیدان ضمن عرض خیر مقدم و تشکر از زحمات بانیان امر بازسازی عتبات عالیات در استان، این موارد را نشانه عرض ارادت به ساحت قدسی و ملکوتی ائمه (ع) عنوان کردند و افزودند: از مسائلی که در دین بسیار به آن سفارش شده تعظیم شعائر الهی بوده که ریشه آن در آیه شریفه ((و ان یعظم شعائرالله و ان هذا تقوالقلوب))می باشد به این معنا که آنها که تعظیم شعائر می کنند نشانه تقوای قلب های آنان نیز می باشد.

ایشان در ادامه بیان کردند: شعائر نیز همه کارها و برنامه هایی است که می تواند در جامعه، افراد و همچنین توجه بخشیدن مردم به خداوند متعال نقش داشته باشد و هرگونه عملی که در این راه انجام شود از مصادیق بارز شعائر ا... نیز می باشد.

وی عنوان کردند: کسانی که برنامه هایی در جهت تعظیم شعائر خدا داشته باشند نشانه تقوای دل آنهاست و معنای تقوا نیز، سوق دهنده به سمت خوبی ها و دور کننده از بدی هاست و هرکس که می خواهد در هر مرتبه ای از مراتب ایمان و تکامل قرار بگیرد موضع و سکویی که میتواند چنین جایگاهی را بدهد حالت تقواست.

ایشان اظهار داشتند: یکی از مصادیق شعائر ا...، تکریم شخصیت هایی است که مرکز هدایت اند که همانا پیامبر اکرم (ص) و ائمه معصومین (ع) نیز با توجه به فرمایشات و سیره عملی آنها می توانند یاری دهنده در این مسیر نیز باشند که از جمله آن میتوان به عزاداری ها، ولادت ها و جشن ها، ترویج عقاید آن بزرگواران توسط نشر کتاب ها و احادیث نیز اشاره کرد.

ایشان با بیان اینکه حفظ آثار ائمه از مصادیق بارز بسط شعائر الهی در جامعه است، خاطر نشان کردند: ساخت بناهای مجلل و حساب شده و کاملاً گویای عظمت آن بزرگواران در طول تاریخ و حرمت و بازسازی بقاع آنان از جمله آن محسوب می شود. ایشان در ادامه این مطالب فرمودند: در راستای حفظ آثار آن بزرگواران و تعمیر و بازسازی بقاع متبرکه ایشان و هرچه بهتر انجام دادن پروژه های ساخت این بنا ها بایستی اهتمام جدی داشته که این نیز از مصداق های بارز تکریم و تعظیم شعائر الهی است.

وی در پایان صحبت هایشان برای مجموعه ستاد بازسازی عتبات عالیات طلب خیر و عاقبت بخیری نموده و فرمودند : روایات و موارد بسیاری از پیامبر اکرم (ص) و بزرگان دین آمده است که به کسانی که در این جهت فعالیت می کنند وعده شفاعت داده اند و امید داریم که عزیزان فعال در این زمینه به بهترین صورت توفیق خدمت داشته باشند.

همچنین ایشان از زحماتی که در راستای تدوین فصلنامه شمیم تراب ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی انجام گرفته است قدردانی و طلب خیر برای این مجموعه نمودند.

در ابتدای این دیدار نیز جعفر دهنوی مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی گزارش خلاصه ای از فعالیت های انجام شده و در دست انجام این ستاد را ارائه کرده و توضیحاتی پیرامون نحوه استفاده از وجوهات مردم در این راه را عنوان نمودند.