مراسم تجلیل از خادمان و خیرین موکب امام رضا(ع) ستاد بازسازی عتبات عالیات قوچان که در ایام اربعین به زائرین پیاده امام حسین(ع) در کاظمین شریفین خدمت‌رسانی کردند با حضور جمعی از مسؤولین در بیت امام‌جمعه این شهرستان برگزار شد


به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی ،به نقل از خبرگزاری فارس ، مراسم تجلیل از خادمان و خیرین موکب امام رضا(ع) ستاد بازسازی عتبات عالیات قوچان که هم‌زمان با اربعین حسینی به مدت 13 روز در کاظمین شریفین به زائرین پیاده اباعبدالله الحسین(ع) خدمت‌رسانی می‌کردند ظهر امروز در بیت امام‌جمعه این شهرستان برگزار شد.

در این مراسم که حجت‌الاسلام محمدعلی دستجردی امام‌جمعه قوچان، علیرضا قامتی فرماندار و عباس فروزان‌‌مهر فرمانده سپاه ناحیه این شهرستان حضور داشتند، سرپرست ستاد بازسازی عتبات عالیات در قوچان اظهار کرد: برای خدمت‌رسانی به زائرین پیاده امام حسین(ع) 725 تخته پتو، 70 مترمربع موکت، 800 عدد بالشت، 370کیلوگرم کلوچه، آب‌معدنی و غیره به ارزش بیش از 34 میلیون تومان به‌عنوان کمک‌های غیر نقدی مردمی تهیه شد.

سیدعلی هاشمی بابیان اینکه مردم برای موکب امام رضا(ع) نیز بیش از 43 میلیون ریال کمک‌های نقدی داشته‌اند، بیان کرد: 720 تخته پتو، داربست فلزی و متعلقات، کرایه فرش و قالی و غیره نیز از میان این کمک‌های نقدی هزینه شده است.

وی با تأکید بر این موضوع که موکب امام رضا(ع) قوچان تمامی لوازم موردنیاز یک موکب اسکان را تهیه و مشکلات بسیاری از موکب‌های مستقر در کاظمین را نیز حل کرد، گفت: خادمین امام حسین(ع) 13 روز به‌طور میانگین پذیرای یک هزار و 200 نفر از زائرین پیاده در سه نوبت بودند و اقداماتی نظیر برپایی نماز جماعت، ادعیه و برنامه‌های خاص مذهبی را انجام داده‌اند.

فرماندار قوچان نیز در این مراسم با اشاره به اینکه جایگاه ایجادشده برای این شهرستان در کاظمین هم‌زمان با اربعین حسینی(ع) از وحدت، هوشیاری، تجربه و کار صادقانه به وجود آمده است، گفت: اربعین به فرمایش مقام معظم رهبری قله بوده و نباید هیچ اقدامی آن را تحت‌الشعاع قرار بدهد پس کار خادمان زائرین پیاده امام حسین(ع) در قله اربعین صورت گرفت.

علیرضا قامتی با یادآوری این مطلب که این نظام اسلامی متعلق به همه بوده و باید برای حفظ آبروی نظام تلاش شود، تأکید کرد: امروز دشمن از توفیق‌های نظام اسلامی عصبانی بوده و باید هوشیارانه و با بصیرت عمل کرد و به نیازها و خواسته‌های مردمی نیز توجه داشت.

امام‌جمعه قوچان نیز در این مراسم با تقدیر از زحمات خادمان زائران پیاده اربعین حسینی(ع) در موکب امام رضا(ع) این شهرستان ابراز داشت: باید از تجربیات به‌دست‌آمده استفاده کرد تا در سال‌های آتی مجموعه راسخ‌تری کار را به نحو احسن انجام بدهند.

حجت‌الاسلام محمدعلی دستجردی یادآور شد: این همت‌های مردمی بوده که قریب به 80 میلیون تومان کمک‌های نقدی و غیر نقدی برای کمک به زائرین پیاده امام حسین(ع) در اربعین جمع‌آوری‌شده است و اصناف، معتمدین، روحانیون و غیره مشارکت جدی در این امر داشته‌اند.