ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی - نصب نیم ضریح تل زینبیه بعد از عید

جلسه هماهنگی ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان هشترود با حضور داداش زاده رئیس ستاد استان آذربایجان شرقی، امام جمعه، فرمانده سپاه و فرماندار و اصحاب رسانه در دفتر امام جمعه شهرستان برگزار شد

 


به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی ، علی داداش‌زاده رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات آذربایجان‌شرقی در این جلسه گفت: نیم ضریح تل زینبیه برای اولین بار در استان در دست ساخت است و در این راه از نیروهای فنی دانشگاه هنرهای اسلامی استان استفاده شده و به مدد همین کار استان ما تبدیل به یکی از قطب‌های ساخت ضریح تبدیل خواهد شد که انشالله بعد از عید نصب خواهد شد.

وی افزود: طرح توسعه حرم حضرت علی (ع) بنام صحن و شبستان حضرت فاطمه(س) با ۲۲۰ هزار مترمربع زیربنا با مشارکت مردم استان در دست ساخت است.

داداش‌زاده اظهار داشت: ستاد بازسازی عتبات عالیات از سال ۸۴ به‌صورت رسمی در کشور فعالیت خود را آغاز کرده و ۱۵۰ پروژه مختلف نیز در طول سال‌های گذشته انجام داده و ۵۵ پروژه نیز در دست اجرا دارد.

داداش‌زاده افزود: پروژه صحن حضرت زینب (س) در شهر مقدس کربلا نیز با ۱۶۵ هزار مترمربع زیربنا در حال اجرا از سوی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان است و عملیات پیچیده مهندسی لاغرسازی ستون‌های دور ضریح و افزایش ارتفاع گنبد حرم حضرت امام حسین (ع) نیز در حال اجراست.

براساس این گزارش، محمودزاده مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات در شهرستان هشترود نیز در این جلسه گفت: در ۹ ماهه ابتدائی سالجاری حدود ۱۰۰ میلیون ریال کمک نقدی، یک عدد خشت طلا، ۱۰۰ تخته فرش، ۱۰ گرم طلا، حدود ۸۰ میلیون ریال پول نقد برای موکب های اربعین از سوی مردم هشترود اهداء شده و ۱۴ نفر نیروی کار ماهر نیز برای فعالیت در پروژه‌ها اعزام شده‌اند.

حجت الاسلام علی رحیمی امام جمعه هشترود در این جلسه با بیان خدمات رسانی ایران اسلامی در بازسازی عتبات عالیات گفت: حب اهل بیت (ع) در ذات ملت ایران است و در این راه از هیچ تلاشی فروگذار نشده اند.

وی افزود: خدمت به اهل بیت (ع) واماکن مقدسه دارای ارزش و اعتبار خاصی است و هر کس دراین راه گام بردارد درپیشگاه خدا اجر و پاداش خاصی دارد.

امام جمعه هشترود در ادامه به کمک های مردمی اشاره کرد و اظهارداشت: دراین راستا بایستی بیش از همه چیز اعتماد سازی کرد تا مردم با اطمینان لازم درکارهای  خیر وخداپسندانه گام بردارند.

حسن مستفید فرماندار هشترود نیز در این جلسه با اشاره به جایگاه والای ائمه اطهار (ع ) درجامعه اسلامی گفت: ما هرچه داریم از برکت توجه پیامبران و امامان بوده و وظیفه ماست در راستای حفظ ومنزلت آنان تلاش کرده وفرهنگ بزرگ ایثار وشهادت را که از نهضت عاشورا سرچشمه گرفته درجامعه حفظ کرده و به نسلهای بعدی انتقال دهیم.