جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مرکزی گفت: کار ساخت 604 ستون سنگی تعهد شده در محلات برای صحن حضرت زهرا (س) پایان یافت و آخرین محموله آن به جوار آستان مقدس امام علی(ع) در شهر نجف اشرف ارسال شد


  

به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی، خلیل نجفی افزود: آخرین محموله ارسالی ستون های سنگی برای صحن حضرت زهرا (س) شامل 104 قطعه سنگی بود.

وی ادامه داد: قیمت تمام شده هر یک از ستون های صحن حضرت زهرا(س) بالغ بر 170 میلیون ریال است که در مجموع 100 میلیارد ریال هزینه خرید سنگ از سوی یک خیر و 42 میلیارد ریال نیز به عنوان هزینه فرآوری و تراش ستون ها نیز از سوی کمک های مردمی تامین شد.

جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مرکزی بیان کرد: ساخت 604 ستون طبقه دوم صحن حضرت زهرا(س) نیز از تعهدات ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خراسان جنوبی است که این ستاد تاکنون تنها 170 ستون را آماده کرده و بقیه به ستاد بازسای عتبات عالیات استان مرکزی واگذار شده است.

وی بیان کرد: عملیات ساخت 434 ستون طبقه دوم صحن حضرت زهرا(س) در شهرستان محلات نیز آغاز شده و پیش بینی می شود تا پایان نیمه نخست سال آینده این محموله به نجف اشرف ارسال و در صحن مطهر نصب شود.

نجفی اضافه کرد: مردم استان مرکزی امسال 42 میلیارد ریال برای بازسازی عتبات عالیات کمک کردند که 12 میلیارد ریال از این کمک ها نقدی و بقیه غیرنقدی از قبیل انواع مصالح ساختمانی بوده است.

وی اضافه کرد: بیش از 50 درصد از این کمک ها، از سوی مردم موحد و مومن کلانشهر اراک انجام شده و بقیه توسط سایر شهروندان در شهرستان های تابعه استان پرداخت شده است.

جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مرکزی افزود: ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مرکزی در 2 بخش جمع آوری و جذب کمک های مردمی و امور فنی و مهندسی در عراق فعالیت می کند.

وی اضافه کرد: ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مرکزی نه تنها در بازسازی و گسترش حرم های اهل بیت (ع) در عتبات عالیات نقش سازنده ای ایفا می کنند بلکه در عملیات طراحی، کنترل و اجرای طرح های ستاد استان های دیگر نیز نقش موثری دارند.

نجفی اظهار کرد: ساخت باب الراس حضرت عباس(ع)، ضریح مطهر ابراهیم مجاب و سقاخانه های کاظمین، سامرا، کربلا و نجف و تامین سنگ صحن حضرت زهرا (س) از جمله خدمات ستاد باسازی عتبات عالیات استان مرکزی است.

وی گفت: شماری از فعالان ساختمانی از قبیل جوشکار، بنا، معمار، کچ کار، سنگ کار و برق کار از استان مرکزی به صورت داوطلبانه به عتبات عالیات اعزام شده اند و در شهر سامرا برای توسعه حرمین امامین عسگریین(ع) و صحن حضرت زهرا(س) در شهر نجف مشغول به کار هستند.

ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مرکزی از سال 1384، 2 سال پس از فعالیت ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور، کار خود را آغاز کرد.