رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات آذربایجان شرقی گفت: ساخت نیم ضریح تل زینبیه بیش از ۹۵ درصد پیشرفت دارد که امیدواریم در آینده نزدیک شاهد نصب آن در کربلا باشیم


به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی ، علی داداش زاده در جمع مردم شهرستان اهر اظهار داشت: مردم ولایتمدار آذربایجان در امر بازسازی عتبات عالیات همانند سایر اقدامات و حوزه‌ها جزو اولین‌ها هستند.

وی با ذکر اینکه برای اولین بار در سطح کشور، آذربایجان شرقی صاحب سبک ضریح سازی شده است، گفت: از سه سال پیش ساخت نیم ضریح تل زینبیه شروع شد که بیش از 95 درصد پیشرفت دارد و  امیدواریم در آینده نزدیک شاهد نصب این نیم ضریح باشیم.

وی یادآور شد: با همت خیرین آذربایجان شرقی، پروژه‌هایی برای بازسازی مرقد مطهر امیرالمؤمنین علی (ع) مانند ترمیم دیوار جانبی حرم، ایوان و صحن حیدریه صورت گرفت.

وی افزود: ستاد بازسازی عتبات عالیات بیش از 10سال است که در کشور شکل گرفته و در استان‌ها دفاتر و نمایندگی راه‌اندازی کرده است که در طول این سال‌ها بیش از 150 پروژه بزرگ و کوچک اجرایی شده و یا در حال اجرا است.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات آذربایجان شرقی ساخت صحن حرم مطهر حضرت زهرا (س) را از افتخارات جمهوری اسلامی ایران و شیعیان دانست، گفت: طرح توسعه حرم مطهر علوی با 220 هزار مترمربع زیربنااز بزرگترین پروژه های عمرانی جهان اسلام است.

داداش زاده با اشاره به اینکه صحن حضرت زینب (س) در جوار حرم مطهر امام حسین (ع) جزو پروژه‌های در دست اجراست، ابراز داشت: از دو سال پیش عملیات اجرایی آن را آغاز کرده‌ایم که در زمینی به مساحت 135 هزار مترمربع در حال احداث است.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات آذربایجان شرقی بیان داشت: علی‌رغم مشکلات بیکاری، رکود اقتصادی، گرانی و کاهش قدرت مالی مردم که در جامعه وجود دارد همیشه مردم آذربایجان شرقی همپای مردم سایر استان‌ها برای بازسازی عتبات عالیات یاری رسانده‌اند و عمده کسانی که به عتبات عالیات کمک کرده‌اند خود نیازمند بوده‌اند.

داداش زاده با تأکید بر اینکه با حمایت‌های امام جمعه اهر دفتر ستاد بازسازی عتبات عالیات در شهرستان اهر راه‌اندازی شده است، یادآور شد: هر کسی به‌اندازه وسع خود می‌تواند در بازسازی عتبات عالیات سهیم باشد اگر کسی قصد کمک به توسعه حرمین داشت می‌تواند کمک‌های خود را به دفاتر شهرستانی تحویل داده و در بازسازی حرمین سهمی داشته باشد.

وی در پایان گفت: در جریان همایش پیاده‌روی اربعین حسینی، 14 موکب آذربایجان شرقی در مناطق مختلف کشور عراق به زائرین امام حسین(ع) خدمات ارائه کردند.