ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی - فقط ۴۰ درصد ساخت گنبد حرم امام حسین (ع) باقی مانده

رئیس ستاد بازسازی عتبات درباره آخرین وضعیت ساخت صحن حضرت زینب (س) در کربلا گفت: مهندسان و عوامل به صورت شبانه‌روزی در حال فعالیت هستند و قول داده‌ایم که تا ایام اربعین برخی ساختمان‌ها همانند مضیف و کتابخانه نهایی شود


به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی ، حسن پلارک در گفت‌وگو با خبرگزاری‌های فارس و تسنیم، درباره برخی برنامه‌های انجام شده در سال 96 و چشم‌انداز برنامه‌های اجرایی ستاد بازسازی عتبات عالیات در سال 97 گفت: در سال 96 طرح توسعه اولیه حرم مطهر امامین جوادین انجام گرفت و 2 شبستان زیارتی به حرم مطهر اضافه شد.

وی افزود: بازسازی و طلاکاری کلی ایوان باب المراد و باب القبله و باب القریش نیز در حرم مطهر امامین جوادین(ع) نیز به دست متخصصان انجام گرفت.

پایان لاغرسازی ستون چهارم ضریح امام حسین (ع)

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات تصریح کرد: در سال 97 طرح‌هایی همانند لاغرسازی ستون‌های حرم مطهر امام حسین(ع) و طرح ترفیع گنبد در کربلای معلی ادامه می‌یابد.

پلارک افزود: 3 ستون در حرم مطهر امام حسین(ع) لاغرسازی شده و در سال 97 نیز ستون چهارم پایان می‌پذیرد؛ کارهای مربوط به گنبد جدید نیز در استان کرمان در حال انجام است و فقط 40 درصد از ساخت گنبد مطهر باقی مانده که در ماه‌های آتی انجام می‌گیرد.

وی به بازدید آیت‌ الله رئیسی از طرح ترفیع گنبد گنبد حرم سیدالشهدا(ع) اشاره کرد و گفت: تولیت آستان قدس رضوی بعد از این بازدید تاکید کرد که ستاد بازسازی با توجه به تجربه به دست آمده برای ترفیع گنبد مطهر امام حسین(ع) به کمک مهندسان آستان قدس رضوی بیاید و طرح ترفیع گنبد مطهر امام رضا(ع) نیز انجام گیرد.

کمک ستاد بازسازی عتبات برای ترفیع گنبد مطهر امام رضا (ع)

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات افزود: امسال نیز ستاد بازسازی عتبات عالیات برای طرح ترفیع گنبد مطهر امام رضا (ع) هم در طراحی هم در اجرا به کمک مهندسان و عوامل فنی آن می‌شتابد.

پلارک با اشاره به دیگر برنامه‌های ستاد بازسازی عتبات عالیات در سامرا و بلد گفت: برخی برنامه‌ها در سامرا اجرایی می‌شود اما در منطقه بلد نیز برنامه‌هایی همانند بازسازی گنبد مطهر (طلاکاری) انجام می‌گیرد.

وی  افزود: طرح توسعه و توجه به بهداشت نیز در حرم مطهر امامزاده محمد (ع) منطقه بلد انجام می‌گیرد و برای این منظور نیز شبستانی ساخته خواهد شد.

فعالیت شبانه‌روزی ساخت صحن حضرت زینب (ع) در کربلا

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات صحن حضرت زینب(س) در کربلا را یکی دیگر از طرح‌های مهم دانست و گفت: مهندسان و عوامل به صورت شبانه‌روزی در حال فعالیت هستند و قول داده‌ایم که تا ایام اربعین برخی ساختمان‌ها همانند مضیف و کتابخانه نهایی شود.

پلارک اظهار کرد: برخی دیگر از طرح‌ها همانند ساخته شدن درب‌های حرم مطهر حضرت مسلم، خیمه‌گاه، نیم ضریح حضرت ابوالفضل(ع) و ... نیز مورد توجه است.