مسئول خیمه‌گاه امام حسین (ع) از پایان عملیات مسقف سازی این خیمه گاه تا ۳ ماه دیگر و آغاز طرح توسعه این مکان مقدس پس از این تاریخ خبر داد


به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی به نقل از خبرگزاری فارس، حاج فاضل مهدی ابودگه مسئول خیمه گاه امام حسین(ع) در دیدار با مسئول دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در عراق، از پایان عملیات مسقف سازی خیمه گاه امام حسین(ع) تا 3 ماه دیگر و آغاز طرح توسعه این مکان مقدس پس از این تاریخ خبر داد.

ابودگه با بیان اینکه نقشه برداری زمین جنب خیمه گاه امام حسین(ع) انجام و در اختیار ستاد بازسازی عتبات عالیات قرار گرفته است، گفت: تا سه ماه دیگر عملیات ساخت این زمین در 3 طبقه و به مساحت 2500 متر آغاز می‌شود که این سبب فراهم شدن امکانات بیشتر برای برگزاری مراسمات می‌شود.

وی ادامه داد: در طرح توسعه خیمه گاه امام حسین(ع)، مجموعه‌ای شامل مدرسه دینی، استراحتگاه، سالن غذاخوری و بخش اداری ساخته می شود که البته با فضای خیمه گاه یکی خواهد شد.

مسئول خیمه گاه امام حسین(ع) با اشاره به طرح توسعه اطراف حرم سیدالشهدا و صحن عقیله بنی هاشم حضرت زینب(س) گفت: این طرح از خیابان شهدا شروع می شود تا خیابان قبله ادامه دارد که طی آن احداث 2 طبقه تونل زیر زمین برای حمل و نقل ماشین در نظر گرفته شده است و صحن عقیله بنی هاشم(س) نیز در 3 طبقه احداث می شود.

وی با اشاره به عملیات تسقیف حیاط خیمه گاه امام حسین(ع) که از چهار سال پیش، آغاز شده است، گفت: امروز 90 درصد عملیات مسقف‌سازی خیمه گاه به پایان رسیده است و تا 3 ماه دیگر، با اتمام کامل عملیات، فضای بیشتری برای حضور زائران مهیا می‌شود.