در آستانه سالروز شهادت سفیر سید و سالار شهیدان، صندوقچه مضجع مطهر حضرت مسلم ابن عقیل(ع) جهت نصب در مسجد کوفه به عراق ارسال شد


به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی، با اتمام مراحل ساخت صندوقچه خاتم کاری شده قبرمطهر حضرت مسلم ابن عقیل (ع) در شیراز این مضجع مطهر پس از تبرک جویی مردم ولایتمدار شیراز، در آستان ایام مسلمیه(نهم ذی الحجه) به نجف اشرف و مسجد کوفه ارسال شد.

اسکندر قاسمی رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان فارس با اعلام این خبر گفت: این صندوقچه خاتم به طول سه متر و در عرض 2 متر و ارتفاع یک متر و 70 سانتی متر، یکی از بزرگترین سازه‌های خاتم تهیه شده برای عتبات عالیات است که هنرمندان درودگر و خاتم ساز زبردست استان فارس در مدت 2 سال آن را ساختند.

وی با بیان اینکه ستاد بازسازی عتبات عالیات همه اقدامات خود را بر اساس نذورات اهدایی مردم کشورمان در امر مقدس بازسازی، نوسازی و توسعه حرم‌های مطهر ائمه معصومین (ع) انجام می‌دهد، گفت: وظیفه ستاد سازماندهی نذورات و هدایای مردم برای عتبات است تا بتواند به کمک این نذورات خدماتی را در حرم‌های مطهر به مردم شریف کشورمان و سایر شیعیان ارائه دهد.

قاسمی با بیان اینکه برکت تمامی نذورات مردم به چرخه اقتصادی کشور باز می‌گردد، ادامه داد: همه اقلام، مصالح و لوازمی که برای این امر مقدس تهیه می‌شود از بازار کشور عزیزمان خریداری و این پول با برکت، رونق را به چرخه اقتصاد کشورمان بازگردانده است.

وی با بیان اینکه خادمان ستاد بازسازی عتبات، نیروهای متبرع هستند که با عشق و ارادت به ساحت مقدس ائمه معصومین (ع) مشغول به خدمت می باشند، افزود: این عشق و علاقه موجب برپاماندن هرچه باشکوه تر این بارگاه‌های مقدس شده است و مردم عزیزمان در راه حفظ و حراست از این بقعه های آسمانی از جان و مال خودشان گذشته اند.