ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی - توسعه حرم‌های ائمه علیهم السلام، تعظیم شعائر الهی است

استاد حوزه علمیه قم در بازدید از پروژه ساخت گنبد حرم امام حسین(ع) در کرمان گفت: توسعه حرم‌های ائمه علیهم السلام، تعظیم شعائر الهی است


به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی، حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی حیدری زنجانی در خصوص شبهاتی که در جامعه و فضای مجازی پیرامون هزینه‌کرد جهت بازسازی اعتاب مقدسه منتشر می‌شود، اظهار کرد: تعظیم حرم‌های ائمه علیهم السلام، تعظیم شعائر الهی است و هر چه در این مکان‌ها که محل خودسازی و تهذیب نفس و ارتباط بیشتر با خداست، هزینه شود، بهره‌برداری معنوی صورت می‌گیرد و خدا به زندگی هدیه کنندگان جهت امر بازسازی برکت می‌دهد.

وی افزود: این روزها مرتب در فضای مجازی و روی گوشی‌ها پیام‌های سفر به نقاط مختلف دنیا در قالب تورهای تفریحی می‌آید که این سفرها شاید وابستگی دل‌ها به دنیا را بیشتر کند در حالی که سفر به مکان‌های مذهبی و زیارت قبور ائمه علیهم السلام نوعی خودسازی و نزدیکی به خداست.

حجت الاسلام حیدری زنجانی تصریح کرد: پیروان مذاهب و ادیان دیگر حتی هندوها برای رفع مشکلاتشان به امام حسین علیه السلام متوسل می‌شوند و برای آن حضرت نذر می‌کنند.

وی افزود: وقتی وارد کارگاه ساخت گنبد حرم مطهر امام حسین(ع) شدم، احساس کردم به شعبه‌ای از کربلا وارد شدم و حال و هوای کربلا را اینجا حس کردم.

وی اظهار داشت: بر اساس روایات، محل دفن ائمه اطهار بقعه‌ای از بقاع بهشت و روضه‌ای از جنت و محل نزول فرشتگان است.

این استاد حوزه علمیه قم خاطر نشان کرد: روایت داریم که ملائکه فوج فوج شب و روز در اطراف ضریح مطهر امام حسین علیه السلام طواف می‌کنند و جبرئیل و میکائیل هر شب به زیارت آن حضرت می‌روند و انبیاء الهی زائر کوی حسین علیه السلام هستند.

وی با بیان اینکه معتقدیم امام حسین سیدالشهداست و بر همه عالم ولایت دارد، گفت: آن حضرت زائران خود را می‌بیند، صدیشان را می‌شنود و حالت خضوع و رقتی که به زائر دست می‌دهد، علامت جواب سلام او از جانب امام علیه السلام است.

در این بازدید علی متقی معاونت امور شهرستان‌های ستاد بازسازی عتبات عالیات استان کرمان پیرامون چگونگی ساخت گنبد جدید حرم مطهر امام حسین علیه السلام در کرمان توضیحاتی ارائه داد.