جانشین ستاد بازسازی ستاد عتبات عالیات نجف اشرف گفت: نزدیک به ۶۰ موکب در نجف اشرف از سراسر کشور ایران حضور دارند و به زائران اربعین حسینی خدمات رسانی می‌کنند


به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی، رحمان احمدی در جمع خبرنگاران در نجف اشرف اظهار داشت : با توجه به اینکه برخی موکب‌های کمی دیرتر از سال‌های گذشته حرکت کردند و مشکلاتی در مرز پیش آمد، نتوانستند بارها را به موقع به نجف اشرف برساند که با همکاری مسئولان ستاد رفع شد.

وی با بیان اینکه اکنون از نظر اسکان هیچ مشکلی نداریم تصریح کرد: زودتر از موعد مقرر، مکان استقرار موکب‌ها جانمایی و ساماندهی شد بود.

احمدی با اشاره به اینکه امسال زودتر از موعد مقرر، موکب‌های تغذیه در نجف اشرف شروع به فعالیت کردند افزود : روزانه برای ۳۰۰ هزار نفر امکان تغذیه و اسکان در نجف اشرف فراهم می‌شود.

وی به تغییرات اقلیمی آب و هوا در نجف اشرف اشاره کرد و گفت: چند شب گذشته باران سیل آسا و بی نظیری در نجف اشرف آمد.ستاد بازسازی عتبات زیر زمین‌ها و طبقه های منفی ۲ صحن حضرت زهرا (س) را برای چنین مواقعی آماده کرده بود و تمام مسافران را در این زیرزمین اسکان دادیم و با تقسیم کاربین همکاران حتی عراقیهایی را که زیر باران مانده بودند اسکان دادیم و مشکل خاصی نداشتیم.

وی اذعان داشت: با توجه به تعداد زائرینی که وارد نجف می شوند، غذا طبخ می‌شود و تعدادی از موکب های عراقی هستند که با آنها تعامل کاری داریم.

احمدی گفت: با وجود مشکلات اقتصادی و ارزی اما هیچ مشکلی از نظر تغذیه‌ای و خرید مواد غذایی نداشتیم استقبال مردمی تاکنون خوب بوده است.

وی گفت: ما چند موکب را جهت برگشت زائران نگه می داریم و برای ما عراقی و ایرانی فرقی ندارد وظیفه ما خدمت رسانی به زائرین امام حسین (ع) است.