رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان جنوبی از ارسال ۱۰۰ هزار متر مربع سنگ از این استان جهت استفاده در پروژه های توسعه حرم‌های مطهر خبر داد

 

به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی، موسی جوینده در جلسه دیدار رانندگان و کارکنان اداره کل حمل و نقل استان با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اظهار داشت: رانندگان استان کار بی بدیل و تاثیر گذاری در حماسه اربعین حسینی انجام دادند.

وی با بیان اینکه بیشترین سرمایه گذاری اربعین توسط این بخش انجام شد، بیان کرد: در حماسه اربعین حسینی رانندگان استان با ۱۳۰ دستگاه تریلی و کامیون ورود کرده و امکانات مورد نیاز موکب های استان را بدون توقع منتقل کردند.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان جنوبی اضافه کرد: در حال حاضر نیز ۱۰ دستگاه سنگ توسط این رانندگان به عراق منتقل شده که در هیچ جای کشور این اتفاق رخ نمی دهد.

به گفته جوینده تاکنون بالغ بر ۱۰۰ هزار متر مربع سنگ در خراسان جنوبی فراوری و به عتبات عالیات ارسال و نصب شده است.

وی با تأکید بر اینکه باید مطالبات رانندگان استان به صورت ویژه دیده شود، عنوان داشت: اگر مشکلات آن ها رفع شوند به طور کامل در خدمت نظام خواهند بود و بخش زیادی از مشکلات حمل و نقل کشور رفع می شود.

وی همچنین از اهداء هشتاد و پنجمین تخته فرش دستباف بانوان زیرکوه برای عتبات خبر داد.

وی با بیان اینکه این فرش 6 متری 5 میلیون تومان ارزش دارد، گفت: این فرش به همت 30 بافنده شهر حاجی آباد در مدت 3 ماه بافته شد.

 

جوینده با اشاره به اینکه تاکنون 65 تخته فرش 6 متری و 20 تخته فرش 12 متری به ارزش 650 میلیون تومان در زیرکوه برای ساخت عتبات عالیات اهدا شده است، افزود: در حال حاضر 450 بافنده خانم در 12 کارگاه قالیبافی شهرستان زیرکوه در حال بافتن فرش برای اهدا به عتبات عالیات هستند.