ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی - ساخت درهای ورودی حرم امامین عسکریین(ع)

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان البرز گفت: پروژه جدید ساخت درهای ورودی حرم امامین عسکریین علیهم السلام در دست اقدام بوده و توافق‌های لازم در این مورد صورت گرفته است


به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی، سلیمان شکری در گفت و گو با خبرنگار فارس،‌اظهار داشت: ساخت 200 هزار متر مربع از صحن حضرت زهرا (س) در نجف اشرف به اتمام رسیده است.

وی بیان کرد: پس از ساخت ضریح حبیب ابن مظاهر (ع) در البرز، ساخت 6 در از درهای حرم آقا سیدمحمد فرزند امام هادی (ع) و از امامزادگان عراق در این استان انجام شده است و پیش از نوروز در محل مورد نظر نصب شد.

تصریح کرد: با توجه به تأکید نماینده ولی فقیه در استان البرز، پروژه جدید ساخت در‌های ورودی حرم امامین عسکریین (ع) در دست اقدام بوده و توافقات لازم در این مورد صورت گرفته است.

شکری افزود: سال گذشته مقداری طلا توسط سه خیر از کشور کویت جهت ساخت درهای حرم آقا سیدمحمد اهدا و مقرر شد، جهت انجام پروژه بعدی نیز مقداری طلا اهدا شود.

وی گفت: این صحن به صورت متراژی واگذار می‌شود و افراد دارای تمکن مالی در صورت تمایل می‌توانند به عنوان باقیات صالحات به نام خود یا خانواده با پرداخت هزینه هر متر مربع به مبلغ چهار میلیون تومان مشارکت داشته و سند افتخار دریافت کنند.

شکری با اشاره به استقبال خوب شهروندان از این طرح یادآور شد: علیرغم وجود مشکلات معیشتی در میان مردم، توجه به اهل بیت (سلام الله علیهم) به صورت ویژه مشاهده می شود و جمع‌آوری نذورات مردمی در این مسیر ادامه دارد.