نماینده ولی‌فقیه در استان فارس با تجلیل از اقدامات ستاد بازسازی عتبات عالیات گفت: باید تلاش کنیم تا اهداف آینده جهان اسلام را در راستای کار ستاد در اذهان دو ملت ایران و عراق نهادینه کنیم


به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی ، به نقل از خبرگزاری ایکنا ، آیت‌الله لطف‌الله دژکام، نماینده ولی فقیه در استان فارس امروز، ۱۶ مرداد در دیدار با محمد  جلال‌مآب، رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور گفت: باید بتوانیم در راستای کار ستاد عتبات، اهدافی که برای آینده جهان اسلام را داریم به نوعی در اذهان دو ملت ایران و عراق نهادینه کرده و آن‌ها را محقق کنیم.

وی افزود: تلاش‌های ستاد بازسازی عتبات و ساخت و سازها از یک جهت ساختن یک بناست و اما جهت دیگر آن پیوندی است که میان دو ملت ایران و عراق شکل می‌گیرد و البته پیوند عمیق‌تر میان دو ملت و اهل بیت پیامبر(ص) و الحمدالله این پیوند تاثیرات نیک و ارزشمندی داشته است.

آیت‌الله دژکام ادامه داد: این نوع ارتباطی که ایجاد شده، بسیار عمیق‌تر از چیزی است که در ذهن ما می‌آید و روحیات لطیف ایرانیان به این امر کمک می‌دهد چون در برخی روایات داریم که ایرانی‌ها حق را می‌پذیرند و روایت دیگری از پیامبر که فرموده‌اند اگر علم در ثریا باشد ایرانی‌ها آن را پیدا می‌کنند نشان دهنده این است که این یک لطافت روح ویژه ملت ایران است که در طول تاریخ وجود داشته است.

امام‌جمعه شیراز یادآور شد:‌ از تاتارها و مغول‌ها در شرق آسیا وقتی که به ایران می‌آیند و یک نسل که می‌گذرد، همه آن‌ها مسلمان ایرانی شده‌اند و این لطافت در روح ایرانی‌ها است که جلوه آن در هنری است که در صحن حضرت زهرا(س) حرم امیرالمومنین بروز کرده است و دیگران را نیز جذب می‌کند.

وی اظهار کرد: در این عرصه کار فرهنگی ستاد بسیار ارزشمند است که ما می‌خواهیم در بین فرق مختلفی که ادعای تشیع دارند شیعه امامیه اثنی عشری محور باشد در صورتی که از ناحیه دیگران با توجه به سرمایه زیادی که دارند خیلی تلاش هست تا آنجا را خصوصا نجف را مرکز خود قرار دهند.

آیت‌الله دژکام با اشاره به پروژه‌های ستاد بازسازی عتبات گفت: به لطف خدا حرکت ارزشمندی که شکل گرفته است و توسعه‌ای که در حرم امام حسین(ع) برنامه‌ریزی شده، خیلی ارزشمند است و ما نیز ویژگی این زمان خاص، مسائل بین‌المللی که وجود دارد و اهمیت حضور ایرانی‌ها در بازسازی و توسعه عتبات عالیات را درک می‌کنیم.

وی در پایان از زحمات رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات فارس قدردانی کرد و گفت: انصافاً امسال به نسبت سال قبل شروع کار ما قوی‌تر بوده است و مردم استقبال بهتر و بیشتری داشتند و ان‌شاءالله با حمایت مردم و خیرین بودجه لازم کار تامین می‌شود.