ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی - نقش موثر ستاد بازسازی عتبات در همبستگی دو ملت ایران و عراق

استاندار فارس در دیدار با رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات با اشاره اقدامات صورت گرفته برای بازسازی حرمین شریفین(ع) در عراق گفت: این اقدامات دستاوردهای ارزشمندی را برای مردم، کشور و نظام جمهوری اسلامی ایران داشته است


به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی ، عنایت الله رحیمی استاندار فارس در دیدار با محمد جلال‌مآب رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات ضمن تاکید بر ارادت قلبی و عشق مردم ایران به ائمه معصومین(ع) عنوان کرد: مردم استان فارس نیز همچون سایر ایرانیان همواره تمایل دارند در مسیر بازسازی عتبات عالیات گام‌های خیر بردارند.

نماینده عالی دولت در استان فارس اقدامات ستاد بازسازی عتبات عالیات را دارای دستاوردهای ارزشمندی برای مردم، کشور و نظام دانست و افزود: این اقدامات پس از جنگ تحمیلی و تنشی که میان دولت‌های دو کشور ایران و عراق ایجاد شده بود زمینه ساز همبستگی و اتحاد بین ملت‌ها شد.

رحیمی ارتباطات فرهنگی را عمیق ترین و ماندگارترین نوع ارتباطات برشمرد و افزود: بی تردید تقویت روابط فرهنگی و اقتصادی منجر به ثبات امنیت در همجواری مرزها و همچنین در کشورهای همسایه برای فعالیت‌های اقتصادی و فرهنگی ما خواهد شد.

استاندار فارس تاکید کرد دولت نیز می‌کوشد از باب اعتقاد درونی و بر مبنای مباحث اقتصادی و سیاسی و امنیتی و فرهنگی در حد مقدورات به گسترش فعالیت‌های ستاد عتبات عالیات کمک کند.

وی با اشاره به راهپیمایی بزرگ اربعین اظهار داشت: فارس جز استان‌های پیش رو بوده و خدمت مناسبی به زائران این مراسم ارائه داده است.

رحیمی با بیان اینکه استان فارس با توجه به توان و ظرفیت موجود اقدامات لازم را انجام خواهد داد، ابراز امیدواری کرد مراسم راهپیمایی اربعین در سال جاری نیز همچون سال‌های گذشته به مطلوب ترین نحو ممکن برگزار شود.