ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی - هزینه برای توسعه عتبات، هزینه برای جهان اسلام است

حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان: مشاور رئیس نهاد نمایندگی رهبر معظم انقلاب در دانشگاه‌ها هزینه برای بازسازی و توسعه عتبات را هزینه برای وحدت و عزت جهان اسلام دانست و گفت: قدرت معنوی عتبات عالیات آنقدر در دل‌ها زیاد است که بزرگترین ارتش چند ملیتی جهان به نام مدافعان حرم را تشکیل داده است، شهادت سردار دل‌ها ما را در این مسیر استوارتر کرد و یک دوران نوین اتحاد اسلام و جبهه مقاومت را آغاز نمود.

 


همایش «سهم من از آسمان» ویژه اهداء کمک‌های مردمی به بازسازی عتبات عالیات" در مشهد برگزار شد.

حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان مشاور رئیس نهاد نمایندگی رهبر معظم انقلاب در دانشگاه‌ها در این همایش با اشاره به شهادت بنیانگذار و پرچمدار بازسازی عتبات گفت: شهادت سردار دلها، حاج قاسم سلیمانی مانند زندگی گهربار او پربرکت بود و همه نقشه‌های تفرقه‌افکنانه دشمن را نقش بر آب کرد و مایه اتحاد بیشتر ملت‌های مسلمان ایران و عراق شد.
پناهیان افزود: با شهادت سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس، خون ملت ایران و عراق در حد اعلا به هم آمیخته شد که از برکت آن اتحادی حاصل می‌شود که از حیله‌های دشمنان گزندی نخواهد دید، اتحادی جاودانه و قدرتی از این اتحاد پدید خواهد آمد که در منطقه بی نظیر است.
وی ادامه داد: با ظهور منجی بشریت در این سرزمین، تاریخ بشر در نهایت منجر به حکومت مستضعفان بر جهان می‌شود و بنابراین سرنوشت همه جهانیان به این سرزمین گره خورده است و اگر ما برای بازسازی عتبات عالیات و اتحاد با ملت مسلمان عراق پیشقدم هستیم از هوشمندی و اعتقاد بیشتر مردم ماست، همانگونه که در زمان حضور امام زمان (عج) نیز از دیگران جلوتر خواهیم بود.
حجت‌الاسلام پناهیان گفت: ما نظریه دهکده جهانی و اینکه جهان به سوی اتحاد می‌رود را قبول داریم، اما اتحادی که زیر پرچم امام زمان (عج) تحقق خواهد یافت و او حاکم جهان خواهد بود نه آمریکا، همه شواهد هم نشان از افول قدرت آمریکا در جهان دارد.
حجت‌الاسلام پناهیان افزود: امروز اوضاع به گونه‌ای است که هیچ کشوری نمی‌تواند بدون ارتباط با دیگران ادامه حیات دهد بویژه بدون ارتباط با کشور‌های همسایه و با توجه به حضور خصمانه دشمنان در منطقه، نمی‌توانیم نسبت به همسایگان خود بی‌تفاوت باشیم بوِیژه نسبت به عراق که عتبات عالیات به عنوان قلب و چشم مومنان در آن قرار دارد، پیوند مردم ایران و عراق به دلیل وجود اماکن مقدسه و بسیاری از مشترکات دیگر ناگسستنی است، پیوندی که تاکنون دو ملت برای حفظ آن جان‌های بسیار فدا کرده‌اند.
وی ادامه داد: امروز ما جلوه این اتحاد را در راهپیمایی ۲۰ میلیونی اربعین می‌بینیم، هزینه برای عتبات عالیات، هزینه برای جهان اسلام است، قدرت معنوی عتبات عالیات آنقدر در دل‌ها زیاد است که بزرگترین ارتش چند ملیتی جهان به نام مدافعان حرم را تشکیل داده است، شهادت سردار دل‌ها ما را در این مسیر استوارتر کرد و یک دوران نوین اتحاد اسلام و جبهه مقاومت را آغاز نمود.