معاون فرهنگی و مشارکت‌های مردمی ستاد بازسازی عتبات عالیات، مرمت و توسعه حرم‌های منطهر در عراق و سوریه را از برجسته‌ترین دغدغه‌های شهید سلیمانی برشمرد و گفت: در همین راستا ۱۵۰ پروژه اجرا شده است.

 


یوسف افضلی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی پایه‌گذار ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور است.
وی افزود: شهید سلیمانی سال ۱۳۸۲ در اولین روز زیارت مضجع شریف امام علی (ع) هنگامی که این بارگاه و سایر قبور مطهر ائمه (ع) را غبار گرفته مشاهده کرد عزم بر تاسیس این ستاد بست.
معاون فرهنگی و مشارکت‌های مردمی ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور تصریح کرد: این ستاد به فرماندهی حاج قاسم سلیمانی از زمان تاسیس تا کنون ۱۵۰ پروژه مرمت و بازسازی را اجرا کرده است.
افضلی احداث صحن حضرت زهرا (س) با ۲۲۰ هزار مترمربع زیربنا در نجف اشرف و صحن حضرت زینب (س) در کربلا‌ی معلی را از مهمترین این پروژه‌ها برشمرد.
وی ادامه داد: توسعه عتبات مقدسه و حرم ائمه معصومین (ع) از برجسته‌ترین دغدغه‌های شهید سلیمانی بوده و هیچ فرصتی را در این راستا از دست نمی‌داد.
معاون فرهنگی و مشارکت‌های مردمی ستاد بازسازی عتبات عالیات توجه به حرم امامین عسکرین علیهم السلام در سامراء را از تاکیدات سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی عنوان و ابراز کرد: راه این شهید بزرگوار را با تمام توان ادامه خواهیم داد.