همایش «سهم من از آسمان» ویژه جلب کمک‌های مردمی به بازسازی و توسعه عتبات در مشهد برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی، به نقل از خبر گزاری صدا و سیما، اکبر پارسا رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی گفت: این همایش با شرکت بانوان عضو پایگاه‌های بسیج استان و با هدف تسهیل مشارکت مردم در فیض بازسازی و توسعه عتبات تشکیل شده است.
وی افزود: این ستاد تاکنون چند در مطلای حرم مطهر امامین جوادین علیهما السلام را در مشهد ساخته و ارسال کرده و سه در نیز پس از اتمام کار با هزینه ۴۰ میلیارد ریال به زودی برای نصب در این حرم شریف ارسال می‌شود.
وی ادامه داد: اعضای این ستاد در فروردین امسال به دستور سردار شهید سلیمانی که خود موسس ستاد بازسازی عتبات عالیات است با تمام امکانات در مناطق سیل زده خوزستان، لرستان، گلستان و خراسان رضوی حضور پیدا کردند و با برپایی ۱۴ موکب خدمت‌رسانی، توزیع ۴۵۰ هزار پرس غذا و ۴۱ محموله بار و کمک‌های اولیه به یاری هموطنان آسیب دیده شتافتند.
پارسا گفت: در ایام اربعین نیز این ستاد با برپایی ۸۷ موکب در پنج نقطه عراق و مرز مهران اقدام به توزیع پنج میلیون و ۵۷۰ هزار پرس غذای اهدایی خیرین، تامین مکان خواب برای یک میلیون نفر و توزیع ۴۷۴ محموله بار از مرز مهران کرد.
مسئول امور بانوان ستاد بازسازی عتبات عالیات نیز با گرامیداشت یاد و خاطره سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی گفت: این دلاور مرد در راه اعتلای دین به شهادت رسید، اما دشمنان انقلاب اسلامی بدانند که راه این شهید والا مقام ادامه دارد و آنان با جنایات ننگین خود روز به روز با ذلت و خواری سرنوشت شومی برای خود فراهم می‌کنند.
خانم بیگی همچنین با اشاره به ابعاد شخصیتی حضرت زینب کبری (س) به عنوان بانوی تاریخ ساز عاشورا افزود: ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور هم برای ساخت صحن حرم حضرت زینب (س) از تل زینبیه تا خیمه گاه در حرم امام حسین (ع) به متراژ ۱۶۰ هزار متر مربع مشارکت کرد و در این زمینه ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی همواره پیشتاز بوده است.
مسئول بسیج جامعه زنان خراسان رضوی نیز در این مراسم گفت: این همایش با شرکت حدود ۲ هزار نفر از بانوان عضو پایگاه‌های بسیج بانوان استان با هدف جلب مشارکت‌های مردمی برای بازسازی عتبات عالیات برگزار شده است.
رویا حیدرزاده افزود: به همت سردار شهید سلیمانی موسس ستاد بازسازی عتبات عالیات از سال ۸۲ تاکنون در اجرای این کار خداپسندانه اقدامات چشمگیر انجام شده که تکمیل همه طرح‌ها نیازمند همت بلند همگانی از سوی مردم ایران بویژه مردم متدین خراسان رضوی است.
وی تبیین خدمت رسانی و جمع آوری کمک‌های مردمی بویژه نقش و مشارکت زنان در این حرکت خداپسندانه برای بازسازی عتبات عالیات را از جمله اهداف برگزاری این همایش نورانی بیان کرد.