ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی - ساخت دو نیم ضریح سرداب مقدس حرم سامرا

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مرکزی گفت: دو نیم ضریح سرداب غیبت امام زمان (عج) در حرم امامین عسکریین (ع) در سامرا با صرف هزینه پنج میلیارد تومان در استان مرکزی ساخته می‌شود.


به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی ، خلیل نجفی نظام آبادی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: پیرو حوادثی که سال ۸۶ توسط دشمنان اسلام بر حرم امامین عسکریین (ع) در سامرا وارد گشت بازسازی این حرم‌ها، گنبد و ضریح آغاز شد.
وی ادامه داد: همچنین با توجه به تاکید علما بر توسعه سامرا و اسکان دادن زائرین در خود حرم، ساخت فضا‌های توسعه‌ای در دستور کار قرار گرفت که در این راستا مصلی و یک استراحتگاه با وجود تمامی امکانات رفاهی و قابلیت اسکان بالغ بر ۱۵ هزار نفر ساخته شده است.
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مرکزی گفت: همچنین در سرداب غیبت که آغاز غیبت کبری امام زمان (عج) است به منظور جلوگیری از ازدحام بانوان و آقایان دو نیم ضریح اختصاص پیدا کرده است.
نجفی گفت: ساخت این دو نیم ضریح به استان مرکزی واگذار شده است به طوری که کار‌های اولیه آن انجام شده، کارگاه‌های آن در شهرستان‌های اراک و زرندیه تجهیز و برخی از مواد اولیه تأمین شده است.
وی عنوان کرد: هزینه ساخت این دو نیم ضریح در مجموع پنج میلیارد تومان است که توسط خیرین و مردم استان تأمین شده است.
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مرکزی بیان کرد: یک خیر ساخت یکی از نیم ضریح‌ها به مبلغ دو میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان را عهده دار شده و تاکنون ۴۰۰ میلیون تومان برای پیشرفت پروژه پرداخت کرده است.
نجفی گفت: سازه چوبی این دو نیم ضریح از چوب ساج با هزینه‌ای بالغ بر ۲۵۰ میلیون تومان ساخته شده که هنرمندان قلم زن، منبت کار و… در کارگاه شهرستان زرندیه در حال انجام کار‌های لازم بر روی آن هستند.