ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی - رایزنی درباره نحوه ادامه اجرای پروژه‌های ستاد بازسازی عتبات در شرایط کرونایی

مدیران ستاد بازسازی عتبات عالیات در دیدار با سفیر جمهوری اسلامی در عراق درباره نحوه ادامه پروژه‌های در دست اجرا در شرایط کرونایی تبادل نظر کردند.

 


مجید نامجو جانشین رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات که در راس هیاتی به عراق سفر کرده است در دیدار با ایرج مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق ضمن ارائه گزارشی از آخرین روند پیشرفت پروژه‌ها، بر لزوم ادامه فعالیت عوامل اجرایی براساس پروتکل‌های بهداشتی تاکید کرد.
براساس این گزارش، با شیوع اپیدمی کرونا در جهان و اتخاذ تدابیر محدودکننده از سوی تمامی دولت‌ها، مسئولان عراقی نیز تصمیم به بستن عتبه‌ها و ممنوعیت تردد زائران گرفتند.
به این ترتیب پروژه‌های در حال اجرای ستاد بازسازی عتبات در عراق به‌ویژه طرح ساخت صحن و شبستان حضرت زهرا (س) در شهر نجف اشرف نیز مشمول این محدودیت‌های اجتماعی – بهداشتی گردید و متوقف شد.
البته در همین شرایط، پروژه ساخت صحن حضرت زینب (س) در کربلا با هماهنگی کامل مسئولان عراقی و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی متوقف نشد و با رعایت اصل حضور حداقل نیرو ادامه دارد.
مسئولان دو طرف ایرانی و عراقی ابراز امیدواری می‌کنند تا در هفته‌های آتی و با کنترل اپیدمی کرونا، شرایط برای بازگشایی اعتاب مقدسه به روی زائران فراهم شود.