ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی - تامین منابع توسعه عتبات از محل کمک‌های داوطلبانه خیرین

جانشین رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات با اشاره به اسناد تاریخی ساخت و ساز حرم‌های مطهر گفت: در قرون گذشته بیشتر این دست اقدامات به‌دستور سلاطین ایرانی صورت می‌گرفت، اما در سال‌ها اخیر، منابع مورد نیاز توسعه حرم‌ها در عتبات از محل کمک‌های داوطلبانه مردمی و نذر خیران تامین می‌شود.


به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی ، مجید نامجو در جلسه ماهانه ستاد‌های تابعه عتبات عالیات استان البرز با تاکید به اینکه این استان، ظرفیت و پتانسیل فراوانی در راستای کمک به توسعه عتبات مقدسه دارد؛ گفت: کرج به عنوان ایران کوچک معرفی شده است؛ هم از جهت اقوام و هم از لحاظ ظرفیت‌ها که این ظرفیت‌ها را باید فعال کنیم.
وی اظهار داشت: در راستای توسعه و ساخت عتبات عالیات، اگر منابع مالی به موقع تامین شود و آنچه از تجهیزات، مواد و مصالح مورد نیاز، آماده باشد به راحتی می‌توانیم به کشور عراق منتقل کنیم و برای این مهم، مورد استفاده قرار گیرد و آن عظمت و بزرگی اتفاق بیفتد.
وی با اشاره به اینکه در گذشته حرم‌ها توسط پادشاهان و سلاطین ساخته می‌شد؛ افزود: اولین بار است که در تاریخ و همچنین در جمهوری اسلامی، عتبات مقدسه توسط مردم ساخته می‌شود و توسعه‌ها رقم می‌خورد و این افتخار بزرگی است؛ برای همه افرادی که در این امر مهم مشارکت داشتند.
این مقام مسئول تصریح کرد: ائمه اطهار (ع) این مسیر را باز می‌کنند و ما باید از لحاظ وجدانی بدانیم که کار مان را درست انجام دادیم و با تمام قدرت عمل کردیم و تمام ظرفیت‌ها را به کار گرفته ایم؛ مابقی آن را خدا و ائمه اطهار (ع) یاری و حمایت می‌کنند.
نامجو در پایان گفت: در جهت اهداف برنامه‌های ستاد بازسازی عتبات عتبات حرکت کنیم و اگر تمام ظرفیت‌های استان را مورد استفاده قرار دهیم؛ قطعاً می‌توانیم اعتبار بیشتری در جهت توسعه عتبات مقدسه داشته باشیم.