ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی - اصول ارتقاء فرهنگ سازمانی ستاد بازسازی عتبات

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات با بیان اینکه خدمت به زائران و محبان اهل بیت، پایه شکل‌گیری و فعالیت این نهاد مردمی است گفت: فرهنگ سازمانی ستاد باید متناسب با مقام معنوی خادمیِ اولیای الهی، ارتقاء یابد.


به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی، محمد جلال مآب در شورای معاونان و مدیران با تاکید بر تحول و ارتقاء فرهنگ سازمانی ستاد متناسب با تغییرات ساختاری آن گفت: با توجه به اینکه محور فعالیت ستاد بازسازی عتبات، خدمت به زائران و محبان اهل بیت است، لذا باید فرهنگ خادمی نیز در بین تمامی پرسنل نهادینه شود.
وی، روحیه جهادی، دوری از تکبر، پرهیز از زیاده خواهی و تجمل‌گرایی، خوش اخلاقی و سبقت گرفتن درکار‌ها را از مصادیق منش خادمی برشمرد و گفت: این اصول در فرهنگ درون و برون سازمانی ستاد و در تعامل بین همکاران و پیمانکاران باید نهادینه شود.
وی در ادامه به تبیین چگونگی استقرار فرهنگ و منش خادمی اهل بیت در ساختار و سیستم اداری پرداخت و گفت: همین موضوع انتساب به ائمه اطهار باعث می‌شود تا جامعه انتظارات و دیدگاه متفاوتی به ستاد در مقایسه با سایر سازمان‌ها و نهاد‌ها داشته باشد.
جلال مآب با تاکید بر اینکه همه مدیران و کارکنان ستاد باید از سیره ائمه اطهار در تعامل با اقشار مختلف جامعه الگوبرداری کنند گفت: بد اخلاقی، تند مزاجی، رخوت در کار، زیاده‌خواهی و تجمل‌گرایی هرگز زیبنده شان و مقام خادمی اهل بیت و کارکنان و مدیران ستاد بازسازی عتبات عالیات نیست.
وی تواضع و مردم‌داری را شرط اساسی فرهنگ خادمی دانست و گفت: در واقعه سیل خوزستان، نیرو‌های امدادی برای نجات ساکنان اقدام به تخلیه محل کردند، اما پیرمردی حاضر به رفتن از خانه‌اش نبود و مقاومت می‌کرد. شهید حاج قاسم سلیمانی شخصا دست پیرمرد را بوسید و گفت من از شما خواهش می‌کنم برای حفظ سلامت خودتان هم که شده با این برادران همکاری کنید. این تواضع حاج قاسم باید الگوی رفتاری همه کارکنان و مدیران ستاد باشد.
جلال مآب با اشاره به اتخاذ تدابیر محدودکننده ناشی از شیوع کرونا در سراسر جهان گفت: این مساله باعث شد تا پروژه‌های در حال اجرای ستاد به غیر از طرح صحن حضرت زینب (س) در کربلا به تعویق بیافتد.
وی با بیان اینکه تعدادی از پروژه‌های مهم ستاد بازسازی عتبات که نقش مهمی در ارتقاء رفاه حال زائران دارد، امسال باید به بهره‌برداری برسد گفت: در حال رایزنی با مسئولان عراقی هستیم تا براساس پروتکل‌های بهداشتی ویژه، پروژه‌های تعلیق شده را نیز فعال کنیم.
وی با تاکید بر اصل صرفه‌جویی گفت: در همین ایام کرونا شاهد افزایش چند برابری قیمت‌ها بودیم لذا انتظار می‌رود همه کارکنان، مدیران ستاد و پیمانکاران پروژه‌ها با همت جهادی و رعایت اصل صرفه جویی، کار‌های محوله را به انجام رسانند.