ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی - فرصت کار در ستاد بازسازی جزء باقیات صالحات است

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) گفت: فرصت کار در ستاد بازسازی جزء باقیات صالحات است.


به گزارش روابط عمومی  ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی به نقل از خبرگزاری اهل بیت (ع) ـ ابنا ـ آیت‌الله «رضا رمضانی» گفت: فرصت کار در ستاد بازسازی جزء باقیات صالحات است و باید تلاش شود تا کاری ماندگار از خود به جای بگذارید.
دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) با تاکید بر اینکه ستاد باید گزارش جامع وکامل از عملکرد خود در بخش‌های مختلف بویژه سهم استان در پروژه‌های ستاد عتبات را به صورت سالانه تهیه و به مسئولین ارائه کند، افزود: همچنین در این گزارش باید فتاوای مراجع عظام راجع به اختصاص ثلث سهم امام به بازسازی عتبات، ضمیمه باشد.
وی با اشاره به اینکه ستاد بازسازی عتبات باید در انتخاب همکاران خود افراد بدون حاشیه، معتمد و مورد قبول همه طیف‌ها را بکارگیری کند، خاطرنشان کرد: همچنین روحانیون مقبول و مردمی در این ستاد باید شناسایی و دعوت به کار شوند.
آیت‌الله رمضانی به موقعیت شناسی سردار حاج قاسم سلیمانی به عنوان ویژگی بارز این شخصیت برجسته اشاره و تصریح کرد: این شهید بزرگوار در مواردی ورود می‌کرد که می‌دانست اثرگذار است و بر اساس فرمایش مقام معظم رهبری، شهید سلیمانی یک پدیده بود.
وی با بیان اینکه ستاد بازسازی عتبات عالیات باید به تدریج و به مرور، افراد جدید را به ستاد اضافه کرده و از ظرفیت‌های جدید و افکار و ایده‌های جدید استفاده کند، اظهار داشت: اعضای ستاد باید با سبک و سیاق و لحن نرم، خاضعانه وخاشعانه با مردم صحبت کنند و نظر آنان را برای پرداخت نذورات جلب کنند تا مردم از عمق دل و جان و از روی عشق و ارادت به اهل بیت (ع) در این کار خیر شریک شده و بیمه شوند.
دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) با اشاره به اینکه باید از ظرفیت مجالس عزاداری در ایام محرم، صفر، اربعین، فاطمیه، رمضان و... استفاده کرد، افزود: با هماهنگی متولیان و مسئولان مربوطه می‌توان در این مجالس دقایقی کوتاه برای مردم صحبت کند و آن‌ها را در جریان کار‌های ستاد بازسازی قرار داد.
وی با تاکید بر بهره‌مندی از ظرفیت مطبوعات، صداوسیما و خبرگزاری‌ها برای ارائه گزارش عملکرد ستاد بازسازی عتبات عالیات، تصریح کرد: در سایت ستاد و کانال آن در فضای مجازی، می‌توان گزارش عملکرد شش ماهه و یکساله منتشر کرد و همچنین برای مسئولین خاص مانند نماینده محترم، ولی فقیه، استاندار و... نیز ارسال کرد.
آیت‌الله رمضانی، قوی و گسترده‌تر نمودن پایگاه مردمی ستاد بازسازی با توجه به عمق اعتقادات و باور آنان را یک اصل دانست و گفت: در خصوص اعطای قبض، رسید و سند به اهدا کنندگان نذورات، باید اهتمام، جدیت و اصرار داشت و در موردی که افراد قبض نمی‌خواهند، حتما دفتر نذورات با ذکر دقیق مشخصات، روز و ساعت دریافت را درج کند.
وی با تاکید بر اینکه متصدیان ستاد بازسازی عتباب عالیات باید همان روز و یا در اسرع وقت وجوهات اهدایی و نذورات را به حساب واریز کنند و مراتب را به اطلاع اهداکنندگان برسانند، گفت: برای جلب اعتماد مردم باید به نکات ظریف و حساس توجه شود در غیر این صورت امکان وارد شدن آسیب وجود دارد.
دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) اذعان کرد: باید با هماهنگی مسئولین ستاد‌های نماز جمعه، حداقل سالی یک بار قبل از خطبه‌ها به صورت کوتاه و مفید و با بیان شیوا و موثر، گزارش عملکرد ستاد بازسازی به مردم داده شود.