ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی - پیشرفت ۷۰ درصدی ساخت پنجره‌های سرداب مقدس امام زمان(عج)

جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مرکزی گفت: پروژه ساخت دو پنجره سرداب مقدس امام زمان(عج) با همت خیران استان مرکزی و با محوریت شهرستان زرندیه تاکنون ۷۰ درصد پیشرفت داشته است


مظفر صفریان در جمع خبرنگاران گفت: برپایی کارگاه ساخت پنجره‌های سرداب مقدس امام زمان (عج)، موضوعات فرهنگی، بهداشت و درمان، کادرسازی مردمی و پویش «مهر حاج قاسم» در خصوص آب‌رسانی به روستا‌هایی که مشکل آب آشامیدنی دارند از برنامه‌های این ستاد است.
وی افزود: ستاد بازسازی عتبات استان مرکزی در پروژه‌های بزرگ توسعه و بازسازی عتبات از جمله ساخت صحن مطهر حضرت زینب (س) در کربلا و ترفیع گنبد مطهر امام حسین (ع) مشارکت دارد.
جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مرکزی بیان کرد: پروژه ساخت دو پنجره سرداب مقدس امام زمان (عج) به استان و با محوریت شهرستان زرندیه واگذار شده و تا به امروز با ۱۱ ماه کار که البته مدتی با توجه به شیوع کرونا کار با تعطیلی مواجه شده بود ۷۰ درصد پیشرفته داشته است.
صفریان ادامه داد: پنجره‌های قبلی سرداب که سازه چوبی بودند به علت فرسودگی بازسازی و تا حد امکان ترمیم شده بودند در جای خود باقی می‌مانند و این دو پنجره جدید سرداب با فاصله مشخص در محل جدید نصب می‌شوند.
وی اضافه کرد: فرآیند ساخت این پنجره‌ها طراحی و مهندسی، درودگری، قلم‌زنی، مونتاژ و زرگری، ریخته‌گری گوی و ماسوله، خاتم‌کاری، آبکاری طلا و نهایتاً نصب در سرداب مقدس امام زمان (عج) با ابعاد ۳ متر ارتفاع و ۲.۵ متر عرض هر پنجره، طی خواهد شد.
جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مرکزی تصریح کرد: یکی از پنجره‌های سرداب که به صورت کامل ساخته شده است.