ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی - ستاد بازسازی عتبات عالیات مولود انقلاب اسلامی است

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات با بیان اینکه این تشکل مردم نهاد، مولود انقلاب اسلامی است، گفت: وحدت دو ملت ایران و عراق، ایجاد فضای زیارتی و رفاهی مناسب و در شان زائران و مرمت و احیاء میراث تاریخی و ارزشمند هنر ایرانی و اسلامی در اعتاب مقدسه از دستاورد‌های نظام جمهوری اسلامی است.


به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی، محمد جلال‌مآب در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه عتبات عالیات ایرنا ضمن تبریک ایام الله دهه مبارک فجر اظهار داشت: حجم فعالیت‌هایی که به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به انجام رسیده، چندین برابر فعالیت‌هایی است که طی سالیان گذشته صورت گرفته است.
وی گفت: شواهد متقن تاریخی گویای آن است که هنرمندان، استاد کاران و خیران ایرانی از هزاران سال پیش، نقش ویژه‌ای در توسعه و آبادانی حرم‌های مطهر در عراق داشته و دارند.
جلال مآب با بیان اینکه بسیاری از ابنیه کنونی در اعتاب مقدسه میراث ارزشمند تمدن ایرانی اسلامی از دوره‌های مختلف تاریخی همچون آل بویه، نادری، صفوی و قاجار است، افزود: هرچند در مقطعی به دلیل استقرار حکومت دیکتاتوری صدام، راه تشرف زائران و عرض ارادت هنرمندان و خیران بسته شد، اما به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی و خون شهیدانی همچون سردار سلیمانی که بنیان‌گذار ستاد بازسازی عتبات عالیات بود، دوباره این مسیر پربرکت گشوده شد.
وی شهید سلیمانی را فرزند انقلاب اسلامی و آموزه‌های امام راحل معرفی کرد و گفت: شهید سرافراز سپهبد حاج قاسم سلیمانی از جمله شخصیت‌هایی بود که در این چهار دهه با اخلاص و ایمان قلبی به ائمه اطهار (ع) برای خدا کار کرد و در نهایت پاداش خود را در اوج بندگی خدا که همان شهادت بود، گرفت.
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات با اشاره به بیانات شهید سلیمانی در جمع خادمان ستاد بازسازی عتبات گفت: سردار سلیمانی اجرای طرح‌های توسعه حرم مطهر علوی مزین بنام صحن حضرت زهرا (س) و طرح توسعه حرم مطهر حسینی را ماندگارترین اثر انقلاب اسلامی در اعتاب مقدسه می‌دانست.
جلال مآب با بیان اینکه، خادمان ستاد بازسازی عتبات عالیات ادامه دهنده این مسیر پر برکت و معنوی هستند، ادامه داد: دستاورد‌های حاصل در این چهار دهه در سایه جمله معروف امام راحل است که فرمودند، اسلام به محرم و صفر زنده است
وی با اشاره به منویات رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی اظهار داشت: خادمان ستاد بازسازی عتبات عالیات با تلاش مضاعف به‌دنبال تحقق رهنمود‌های رهبری انقلاب در مسیر تمدن سازی اسلامی هستند.