ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی - کارگاه‌های عمرانی در عتبات پس از اربعین حسینی بازگشایی شد

جانشین رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات با بیان اینکه خدمات رسانی موکب‌های اربعینی مستقر در محل اجرای طرح‌های توسعه حرم‌های مطهر پایان یافته است، از بازگشایی کارگاه‌های عمرانی در کربلا و نجف خبر داد.


به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی، مجید نامجو گفت: پس از حدود دو هفته تعطیلی موقت کارگاه دو طرح بزرگ توسعه‌ای حرم مطهر امام حسین (ع) و حرم امام علی (ع) در ایام پیاده روی بزرگ اربعین، با پایان فعالیت موکب‌های مستقر در این اماکن، کارگاه‌های عمرانی با همت کارگران و مهندسان ایرانی بازگشایی شده و اجرای طرح‌ها با قوت شروع شده است.
وی با بیان اینکه اصلی‌ترین پروژه در حال اجرای ستاد بازسازی عتبات طرح توسعه حرم مطهر امام حسین (ع) است، اظهار داشت: فاز نخست طرح توسعه حرم سید الشهدا (ع) مزین بنام صحن و شبستان حضرت زینب (س) با حدود ۱۶۸ هزارمترمربع زیربنا شامل شبستان‏‌های رو سطحی و زیر سطحی و بخش زیارتی و غیرزیارتی به همراه مجموعه‌های خدماتی است.
وی افزود: امکانات خدماتی و رفاهی مناسبی در این طرح برای زائران مانند ۸۵۰ چشمه سرویس بهداشتی و ۱۲۰ چشمه دوش در حال ساخت است.
نامجو درباره دیگر طرح بزرگ توسعه‌ای عتبات اظهار داشت: خرده‌کاری‌های باقیمانده از طرح توسعه حرم مطهر علوی مزین بنام صحن و شبستان حضرت زهرا (س) در نجف اشرف نیز با برچیده شدن موکب‌ها، دوباره با همت استادکاران ایرانی در حال انجام است.
جانشین رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات افزود: صحن و شبستان حضرت زهرا (س) با زیربنای ۲۲۰ هزارمترمربع، دارای دو بخش زیارتی و غیر زیارتی است که تا کنون بیش از ۹۸ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و با بهره‌برداری از آن، حرم تاریخی مولای متقیان معروف به حرم عتیق بیش از ۲۰ برابر توسعه می‌یابد.
وی گفت: بسیاری از دوست‌داران اهل بیت در سال‌های قبل وجوهاتی را نذر مراسم اربعین می‌کردند که امسال به دلیل وجود محدودیت‌ها، نذر خود را برای توسعه حرم‌ها اختصاص دادند.