ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی - پیشرفت ۷۰ درصدی ساخت در «باب المهدی»

رئیس ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات کهگیلویه و بویر احمد از پیشرفت 70 درصدی طرح ساخت در »باب المهدی» حرم مطهر عسکریین علیهم السلام خبر داد.


به گزارش روابط عمومی ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی ، «حسن حکمتیان راز» در آئین معارفه مسئول نمایندگی، ولی فقیه و امور روحانیون در ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات استان کهگیلویه و بویراحمد، اظهار کرد: خدمات رسانی به زائران اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام از اصول کاری ستاد است.
وی گفت: ستاد تویعه و بازسازی عتبات عالیات در استان با عنایت نماینده، ولی فقیه در استان به عنوان مسئول هیئت امنا به جایگاه ارزشمندی دست یافته که از سال قبل تاکنون ۱۰ پله رشد داشته است.
وی در زمینه جمع آوری نذورات مردمی افزود: امسال با توجه به فعالیت‌های صورت گرفته وضعیت بهتری داریم و تاکنون ۷۳۴ میلیون تومان جمع آوری شده است.
حکمتیان راز ادامه داد: شبکه سازی حضور مردم، استفاده از از ظرفیت‌های گروه‌های جهادی، امامان جمعه و جماعات، مسئولان پایگاه‌ها و اقشار بسیج، مردم، سازمان ها، نهاد‌ها و ادارات در دستور کار ستاد قرار گرفت.
رئیس ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه علیرغم پیشرفت‌ها در زمینه فعالیت‌ها و وظیفه ستاد شاهد پیشرفت‌هایی بودیم، ولی به نقطه مطلوب نرسیدیم، ابراز داشت: برای نخستین بار ساخت درب «باب المهدی» (عج) به استان واگذار شد و طبق قرارداد پیشرفت قابل قبولی داریم، ضمن اینکه ساخت درب مورد نظر زودتر از موعد قرارداد به پایان می‌رسد.
وی پیشرفت ساخت درب «باب المهدی» را ۷۰ درصد دانست و ادامه داد: ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات استان در رویداد عظیم اربعین حدود ۳۵ موکب خود را در مرز شلمچه عراق و ایران راه اندازی کرد.
حکمتیان راز با اشاره به اینکه این موکب‌ها در زمینه اسکان، استراحت، خدمات پذیرایی و. فعالیت‌های ارزشمندی برای خدمت رسانی به زائرین انجام دادند، افزود: در مرز شلمچه ۹ موکب راه اندازی شد، ضمن اینکه با توجه به عبور و مرور زائرین در شهرستان گچساران، می‌توان این مسیر را طریق الکربلا نامید.
رئیس ستاد بازسازی و پیشرفت عتبات عالیات استان کهگیلویه و بویراحمد از جانمایی محل موکب دائمی استان کهگیلویه و بویراحمد با همکاری استاندار استان و نماینده، ولی فقیه در استان تقدیر و تشکر کرد و گفت: به طور متوسط روزانه بیش از ۱۰۰ هزار نفر از خدمات موکب‌های استان کهگیلویه و بویراحمد در اربعین امسال بهره‌مند شدند.
وی ضمن تاکید بر ظرفیت‌های ارزشمند ستاد در سایر زمینه ها، خاطرنشان کرد: این موکب‌ها در سیل خوزستان و استان لرستان و همچنین زلزله سی سخت در شهرستان دنا به خوبی این ظرفیت‌ها را به نمایش گذاشتند.
حکمتیان راز یادآور شد: در زلزله سی سخت نخستین گروهی که آشپزخانه، کار خدمات رسانی، تعمیرات جزئی و وسایل گرمایشی و سرمایشی را در دستور کار قرار داد، موکب‌های ستاد بازسازی عتبات عالیات بود.
رئیس ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات استان کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: کمک‌های مومنانه از دیگر فعالیت‌های ستاد بود که در این راستا در حد توان کمک‌هایی به نیازمندان و خانواده‌های آن‌ها صورت گرفت.