ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی - آبرسانی به ۴۶۰ روستای محروم توسط موکب‌های اربعین حسینی

مدیر امور اربعین ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات کشور از اجرای پویش «باران مهر» با همکاری موکب‌های اربعین حسینی خبر داد و گفت: در اجرای این پویش، آبرسانی به ۴۶۰ روستا در نقاط محروم کشور آغاز شده است.


به گزارش روابط عمومی ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی، حمید افضلی در گفتگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر، با اشاره به اینکه موکب‌های اربعین حسینی در برنامه‌های مختلف خدمات‌رسانی فعالیت می‌کنند، اظهار داشت: در جریان اربعین سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین علیه‌السلام و دیگر شهدای دشت کربلا موکب‌های حسینی در ۱۰ قرارگاه خدمات ویژه‌ای عرضه کردند.
وی با بیان اینکه تعداد موکب‌های اربعین حسینی در کمتر از یک دهه ۶۰ برابر شد، تصریح کرد: موکب‌های اربعین حسینی در سال ۱۳۹۳ در کل کشور ۵۰ موکب بود که این تعداد در سال جاری به ۳ هزار موکب افزایش یافت.
مدیر امور اربعین ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات کشور اضافه کرد: موکب‌های اربعین حسینی علاوه بر خدمات‌رسانی به زائران، در مواقع حساس از جمله حوادث غیرمترقبه مانند سیل و زلزله در کوتاه‌ترین زمان سازماندهی می‌شوند و خدمات لازم به جامعه هدف در زمینه اسکان و تغذیه ارائه می‌کنند.
افضلی موکب‌های اربعین حسینی را یک ظرفیت مهم برای کشور دانست و خاطرنشان کرد: در سیل استان خوزستان در کمتر از ۲۴ ساعت موکب‌ها سازماندهی و غذای گرم به سیل‌زدگان عرضه شد.
وی با اشاره به خدمات‌رسانی شش هزار و ۷۸۸ خادم حسینی موکب‌ها در مراسم پیاده‌روی اربعین سید و سالار شهیدان علیه‌السلام تصریح کرد: این افراد در بیش از ۲ هزار و ۹۰۰ موکب خدمات لازم به زائران را ارائه کردند.
مدیر امور اربعین ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات کشور از اسکان ۲۷ میلیون زائر در اربعین حسینی خبر داد و بیان کرد: در این ایام ۱۰۶ میلیون پرس غذا، ۷۳ میلیون میان وعده و ۵۸ میلیون نان به زائران اربعین حسینی داده شد.
افضلی با اشاره به تدوین سیاست جدید موکب‌های اربعین حسینی گفت: بر اساس سیاست‌های جدید، از این به بعد خدمات محرومیت‌زدایی در کشور توسط موکب‌های اربعین حسینی ارائه می‌شود.
وی از تدوین و اجرا پویش «باران مهر» خبر داد و خاطرنشان کرد: در اجرای این پویش به یاد حاج قاسم سلیمانی آبرسانی به روستا‌های محروم در دستور کار موکب‌های اربعین قرار گرفته است.
مدیر اربعین ستاد عتبات عالیات کشور آبرسانی به ۴۶۰ روستا را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: در اجرا پویش «باران مهر» عملیات آبرسانی به ۴۶۰ روستای محروم کشور توسط موکب‌های اربعین حسینی آغاز شد.
افضلی اعتبار اجرا طرح آبرسانی به ۴۶۰ روستا را ۱۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: موکب‌های اربعین حسینی در اجرا پویش باران مهر، اقدام به آبرسانی به روستا‌های محروم در نقاط مختلف کشور می‌کنند.
وی اضافه کرد: طرح آبرسانی به روستا‌های محروم در مدت کمتر از یک سال توسط خادمان حسینی و موکب‌داران اجرا می‌شود.