ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی - بازسازی حرم امامین عسکریین

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات سامرا اعلام کرد: بازسازی حرم امامین عسکرین(ع) ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.


به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی به نقل از خبرگزاری عتبات، اسماعیلی، مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات سامرا با اشاره به میزان پیشرفت بازسازی حرم امامین عسکرین، اظهار کرد: بازسازی حرمین امامین عسکرین(ع) نزدیک به 85 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: ساخت ضریح در مکانی در قم که متعلق به آیت الله سیستانی بوده به اتمام رسیده است.
مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات سامرا از اتمام ساخت چهار درب ورودی حرم امامین عسکرین(ع) خبرداد و گفت: مقداری از کارهای زیر گنبدخانه و ورودی‌های حرم باقی مانده که تا پنج ماه آینده به اتمام می‌رسد.
وی یادآور شد: پس از اتمام عملیات بازسازی شاهد انتقال ضریح مطهر از قم به سامرا خواهیم بود.
اسماعیلی به زمان حضور ستاد بازسازی عتبات عالیات در سامرا اشاره کرد و گفت: ستاد بازسازی از سال 82 و بعد از سقوط صدام در عراق حضور پیدا کرد، اما در سامرا به لحاظ مسائل سیاسی حاکم و خطراتی که از سوی تحرکات و تهدیدات وهابیت به ویژه در تحریک برخی مردم وجود داشت بحث بازسازی در سامرا نداشتیم.
وی یادآور شد: فعالیت‎های ستاد بازسازی در ابتدای حضور در سامرا مدیریت نقل و انتقال وقف الشیعه و وقف السنی بوده است.
مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات سامرا خاطرنشان کرد: مزار شریف امامین عسکرین(ع) در سامرا بعد از حادثه انفجار در سال 84 توجه ویژه‌ای به خود جلب کرد و این حادثه به فعالیت‎های ستاد بازسازی سرعت ویژه‎ای داد.
همت مردم ایران در بازسازی عتبات عالیات قابل تحسین است
وی در خصوص تامین اعتبارات بازسازی حرم امامین عسکرین(ع)، اظهار کرد: دولت ایران و عراق و حتی مردم شریف عراق در تامین اعتبارات نقش دارند اما آنچه قابل بیان و تحسین است، همت ارزشمند ملت ایران است که در بازسازی عتبات مقدسه خود را نشان داد.
اسماعیلی تصریح کرد: امروز بخش عظیمی از کمک‌های مادی و جنسی از سوی محبان اهل بیت(س) در ایران به سمت عراق سرازیر شده و موارد مورد نیاز به سرعت از سوی مردم تامین می‌شود.
وی همچنین اضافه کرد: امکاناتی در سامرا فراهم شده تا امکان پذیرایی از زائران وجود داشته باشد و امامین عسکرین(ع) از غربت کنونی بیرون آیند.
مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات سامرا اظهارکرد: درمانگاه، بیمارستان، مکان استقرار و پذیرایی در طرح توسعه دیده شده و در حرم امامین عسکرین(ع) با مرکزیت تا شعاع 200 متر درقالب طرح توسعه این امکانات دایر می‌شود.
بازسازی عتبات عالیات یک فرصت است
وی بازسازی عتبات عالیات را یک فرصت دانست و گفت: دشمنان از روی عداوت حادثه‌ای آفریدند و اکنون نوبت محبان اهل بیت(ع) که باید نقش مهمی ایفا کنند.
اسماعیلی تاکید کرد: تصور ما این است که اگر روزی حادثه انفجاراتفاق افتاد و حرم امامین عسکرین تخریب شد، حادثه عظیم‌تر،همت والای محبان اهل بیت(ع) بود که این گونه در صحنه بازسازی تجلی پیداکرد.
وی با بیان اینکه هر کس به اندازه وسع خود می‌تواند در بازسازی عتبات عالیات نقش داشته باشد، اظهار کرد: اگر هر خانواده گیلانی ماهی یک هزار تومان به روند بازسازی کمک کنند با احتساب جمعیت دو میلیون نفری گیلان نزدیک به 20 میلیارد تومان تنها از این استان جمع آوری می‌شود.
مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات سامرا اعلام کرد: شماره حساب 10606979700 سیبای بانک ملی و 111 بانک قرض الحسنه رسالت آماده دریافت نذورات و کمک‌های نقدی مردم شریف ایران است.