ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی - چهارمين مرحله اعزام دانشجو

رييس ستاد عمره و عتبات دانشگاهيان با بيان اينكه در طول سال ۱۰ هزار دانشجو به عتبات عاليات اعزام مي‌شوند، شرايط امنيتي كشور عراق را براي اعزام تعداد بيشتري از دانشجويان مساعد خواند.


حجت‌الاسلام سيدمحمدرضا فقيهي در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه اطلاع‌رساني حج از اعزام سالانه ۱۰ هزار دانشجو براي زيارت عتبات عاليات به كشور عراق خبر داد، گفت: اكنون كه امنيت در نجف اشرف و كربلاي معلي به خوبي برقرار شده است، بايد براي اعزام تعداد بيشتري از دانشجويان به كشور عراق تلاش شود.

وي با بيان اينكه اعزام دانشجويان به عتبات عاليات براي زيارت مضجع شريف حضرات معصومين (ع) در نجف اشرف، كربلاي معلي و كاظمين در طول سال و در چند مرحله انجام مي‌شود، اعلام كرد: چهارمين مرحله اعزام دانشجويان به عتبات از ۲۵ اسفندماه ۹۲، آغاز مي‌شود.

رييس ستاد عمره و عتبات دانشگاهيان به افزايش ۷ تا ۹ درصدي هزينه سفر زيارتي عتبات عاليات كه به گفته رييس سازمان حج و زيارت از سال آينده اعمال خواهد شد هم اشاره كرد و هزينه فعلي را براي يك هفته زياد دانست خواستار پيگيري جدي مسؤولان براي كاهش قيمت‌ها، شد.

وي با بيان اينكه دريافت مبلغ ۸۰۰ هزار تومان از هر زائر عتبات با توجه به امكانات موجود در شهرهاي نجف، كربلا و كاظمين نسبت به امكانات دو شهر مكه و مدينه زياد است، اين سخن را مطرح كرد.

حجت‌الاسلام فقيهي در ادامه از اعطاي تسهيلات به دانشجوياني كه به عتبات عاليات اعزام مي‌شوند خبر داد و گفت: براساس تفاهم‌نامه‌اي كه بانك قرض‌الحسنه مهر به امضا رسيده است، دانشجوياني كه قرار است به عتبات عاليات مشرف شوند، مي‌توانند مبلغ ۵۰۰ هزار تومان وام دريافت كنند.

وي همچنين از اعزام دانشجويان به اماكن زيارتي مانند مشهد مقدس و جمكران خبر سخن گفت و اظهار كرد: تاكنون ۱۵۰ هزار دانشجو به مشهد مقدس اعزام شده‌اند اما شرايط و امكانات بودجه‌اي اين اجازه را نمي‌دهد كه بتوانيم اعزام دانشجويان به مشهد و يا مسجد مقدس جمكران را به صورت سازماندهي شده در دستور كار قرار دهيم.