ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی - اختصاص 6 میلیارد ریال و 2 کیل

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات در همدان گفت: مردم همدان در 11 ماه امسال بیش از 6 میلیارد ریال وجه نقد و دو کیلوگرم طلا برای بازسازی عتبات عالیات کمک کردند.


به گزارش خبرگزاری عتبات، محمدعلی بادامی با بیان اینکه دفتر بازسازی عتبات عالیات استان در سال 84 تأسیس شده، اظهار داشت: از ابتدای تأسیس دفتر عتبات عالیات تاکنون 3 میلیارد و 500 میلیون تومان برای ساخت و بازسازی صحن‌ها و ضریح ائمه معصومین(ع) کمک کرده‌اند.

وی با بیان اینکه مردم استان در 11 ماه گذشته بیش از 6 میلیارد ریال وجه نقد و دو کیلوگرم طلا برای بازسازی عتبات عالیات کمک کردند، تصریح کرد: این مبالغ برای پروژه‌های بزرگ مانند صحن حضرت زهرا(س) در بارگاه امام علی(ع) هزینه شده است.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات در همدان از اجرای طرح « یاحسین(ع) » در استان خبر داد و افزود: این طرح با هدف آینه‌کاری داخل حرم، رواق‌های مطهر و به ویژه در بخش سنگ‌کاری و سنگ‌فرش‌های بین‌الحرمین انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه سازمان عتبات عالیات استان قدم‌های خوبی برای اجرای طرح « یا حسین(ع) » برداشته، خاطرنشان کرد: استان همدان جزو استان‌های پیش‌رو در ساخت گنبد و بارگاه ائمه معصومین در شهرهای سامرا و کاظمین است.

بادامی با بیان اینکه ستاد بازسازی عتبات عالیات در هر شهر تأسیس شده، تصریح کرد: در استان همدان بیش از 130 نفر به صورت افتخاری در این دفاتر مشغول به فعالیت هستند.

وی با بیان اینکه استان همدان برای بازسازی حرمین پرداخت 8 میلیارد ریال را تعهد کرده، افزود: از این میزان تاکنون 66 درصد آن تحقق یافته است.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات در همدان در خصوص دفتر عتبات عالیات اسدآباد نیز گفت: این دفتر در اسدآباد همزمان با سراسر کشور در سال 84 افتتاح شده که تاکنون یک میلیارد و 400 میلیون ریال از کمک‌های مردمی دریافت کرده است.

وی در پایان سخنانش از اختصاص بیش از دو کیلوگرم طلا برای بازسازی عتبات عالیات از سوی مردم شهرستان اسدآباد خبر داد.