ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی - داعش:به۲۰ کیلومتری خاک ایرا

شاید بتوان خبر رسیدن نیروهای داعش به 20 کیلومتری مرز ایران را از جمله این گونه اخبار دانست که با هدف نگران کردن، ترساندن و ایجاد هرج و مرج در میان افکار عمومی ایران بوده است.


به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی به نقل از شیعه آنلاین، از هفته گذشته تاکنون که گروهک تروریستی «دولت اسلامی عراق و شام» موسوم به "داعش" عملیات گسترده ای در نقاط مختلف عراق را آغاز کرده اند، هر روز صدها و شاید هزاران خبر توسط رسانه های مختلف عراق و دیگر کشورهای جهان در این باره منتشر و مخابره می شود.
اما در این میان برخی از سازمان ها و ارگان های امنیتی و اطلاعاتی جهان با هدف دستیبابی به اهداف خود، اخبار و گزارش های دروغی، ساختگی و غیر واقعی را مخابره کرده تا بتوانند زمینه را برای تحریف افکار عمومی جهت دستیبابی به هدفشان آماده کنند.
از جمله این اخبار، خبری بوده که روز گذشته به طور گسترده در صفحات سایت های اجتماعی مانند فیسبوک و تویتر منتشر شد و مضمون آن از زبان گروهک تروریستی – تکفیری "داعش" چنین بود: به 20 کیلومتری مرز ایران رسیده ایم!
بدون شک اگر نیروهای تروریستی – تکفیری داعش بتوانند، حتما بعد از عراق هم تلاش خواهند کرد که وارد خاک جمهوری اسلامی ایران خواهند شد کما اینکه تاکنون بارها و بارها از تصمیمشان برای این کار و جنگیدن با پیروان مکتب اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام خبر داده اند.
اما در این میان، بررسی اجمالی وضعیت فعلی عراق و حد و مرز پیش رویی نیروهای "داعش" نشان می دهد که بسیاری از اخباری که در مورد این گروهک تروریستی متنشر می شود، بیش از آنکه صحت داشته باشد، با هدف جنگ روانی منتشر شده است.
شاید بتوان خبر رسیدن نیروهای داعش به 20 کیلومتری مرز ایران را از جمله این گونه اخبار دانست که با هدف نگران کردن، ترساندن و ایجاد هرج و مرج در میان افکار عمومی ایران بوده است.
با توجه به اینکه اکنون بیشتر نیروهای داعش در خاک عراق درگیر انجام عملیات های تروریستی در نقاط مختلف این کشور هستند، بعید به نظر می رسد تهیه و تنظیم چنین خبری در مورد رسیدن آنان به خاک ایران، توسط نیروهای داعش انجام شده بلکه می توان گفت چنین خبرسازی هایی از سوی سازمان های و ارگان های اطلاعاتی و امنیتی حامی داعش مانند سازمان اطلاعات سعودی تهیه و در فضای مجازی منتشر می شود تا جنگ روانی جدیدی علیه جمهوری اسلامی ایران رقم خورده باشد.